Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel V.

Po dvou letech opět známky Argentiny

Na veletrh Sběratel, který se koná v Praze ve dnech 16. – 18. září, se po dvou letech opět vrací argentinské známky. V roce 2003 je poprvé představil zástupce Argentinské pošty Carlos Fogolin. Tentokrát budou na Sběrateli zastoupeny v rozsáhlé expozici Daniela Hugo Mello Teggia z Buenos Aires. Návštěvníci si budou moci také zakoupit známky a celiny Brazílie, Uruguaye, Chile, Bolivie, Peru a Paraguaye.

Africa Mint poprvé na veletrhu

Africká mincovna z Beninu dokazuje, že i v Africe existuje numismatika. Mincovna začala razit vysoce kvalitní pamětní mince v nízkých nákladech s motivem fauny západní Afriky v roce 2003. Hned následovala série mincí se známými africkými prezidenty s nákladem 500 kusů. Letos vydala mincovna bimetalové mince pro Benin s námětem olympijských her v Pekingu 2008 a na paměť návštěvy papeže Jana Pavla II. a pro Niger s tématem Stop malárii. Všechna vydání mají náklad 1.200 kusů. Na stánku bude Africa Mint nabízet pamětní minci vydanou k pražskému veletrhu Sběratel.

Phila z Lublaně opět v Praze

K tradičním vystavovatelům na veletrhu patří slovinská firma Phila z Lublaně. Byla založena v roce 1990 a její majitel má bohaté zkušenosti s filatelií přes 45 let. Phila se specializuje na prodej a nákup poštovní historie, na okupaci během druhé světové války a na oblasti bývalé Jugoslávie.

Euromince Monaka, San Marina a Vatikánu

Velký zájem u návštěvníků jistě vzbudí německá numismatická firma Euronumix z Düsseldorfu. Euronumix se totiž specializuje na mince malých států, především Monaka, San Marina a Vatikánu. Na jejím stánku budou k dostání nejen oběžné euromince těchto zemí, ale i pamětní mince a medaile. Firma vystavuje na veletrhu Sběratel poprvé. V oboru numismatiky budou mít letos premiéru i Jean-Paul Andre z Francie a Münzhandlung Richard Mandusic z Mnichova.

Slovenský Zberateľ premiérově

Poprvé se letos na veletrhu objevuje bratislavská firma Zberateľ, která v tomto roce slaví deset let od svého založení. Vyrábí albové listy Slovenské republiky a Československa (ČSR) ve formátu A4, vydává časopis Zberateľ a Netto katalogy slovenských známek. Obchoduje také se známkami, poštovními celinami a celistvostmi, mincemi a bankovkami z celého světa.

Klub sběratelů kuriozit s novým programem

Český klub sběratelů kuriozit sdružuje přes 900 členů. Na veletrhu Sběratel každým rokem představuje ve své expozici některé netradiční sběratelské obory. Letos budou v pátek na stánku klubu hosty sběratelé figurek, v sobotu sběratelé modelů automobilů a neděle bude věnována sběratelům baleného cukru. Návštěvníci si budou moci exponáty nejen prohlédnout, ale i zakoupit. Po všechny tři dny bude v expozici klubu vystaven automobil Praga Mignon z roku 1922 ze sbírky E.Příhody.

Autor: Jindřich Jirásek | 27. 6. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223