Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Pořadatelé přidávají další halu

Velký zájem o letošní mezinárodní veletrh Sběratel v Praze přinutil pořadatele rozšířit veletržní prostory o další halu. Tím se naskýtá dosud nepřihlášeným vystavovatelům a prodejcům příležitost, aby se ještě mohli pohodlně na veletrh přihlásit. Pořadatelé také na Výstavišti PVA v Praze –Letňanech přijali opatření, aby návštěvníci i vystavovatelé měli k dispozici dostatečný počet restaurací a odpočinkových zón. Čtyři tisíce parkovacích míst, stanice metra a napojení na dálnici – to už jsme oznámili dříve. Teď je ale před pořadateli velká výzva – seznámit co největší počet návštěvníků - sběratelů, ale i těch co teprve sběratelství přijdou na chuť-, že od čtvrtka 3. do soboty 5.září 2009 se v českém hlavním městě koná největší sběratelský veletrh ve střední Evropě. Nechte se překvapit. Návštěvnický rekord by mohl padnout.

Den OSN tradičně poslední den

Stalo se již tradicí, a to od prvního ročníku v roce 1998, že poslední den veletrhu je vyhlášen Dnem Organizace spojených národů. Náš veletrh chce tímto důstojným způsobem připomenout úlohu této organizace, která rozhodujícím způsobem přispívá k udržení celosvětového míru. Každým rokem Poštovní správa OSN vydává k veletrhu Sběratel dopisnici , tzv. bílou kartu. Kdo je sbíral od začátku, bude mít letošním rokem úctyhodnou sbírku dvanácti krásných dopisnic OSN. Na stánku Poštovní správy OSN bude opět v prodeji dopisnice a k dispozici razítko. 5.září bude na veletrhu i Česká pošta razítkovat zásilky příležitostným razítkem ke Dni OSN.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Texty k obrázkům:
Motiv z letošní dopisnice.
Letošní razítko OSN.

Nově pošty Francie, Izraele a Bulharska

K dosavadním poštovním správám, které se přihlásily na letošní ročník veletrhu, přibyly v posledních dnech další. Takže letos budou mít sběratelé možnost zakoupit si poštovní známky a další filatelistický materiál včetně příležitostných razítek a tisků k našemu veletrhu přímo u poštovních správ z Běloruska, Bulharska, České republiky, Finska, Francie, Izraele, Kypru, Německa, Republiky srbské Bosny a Hercegoviny, Organizace spojených národů, Rakouska, Slovenska, Švédska a Švýcarska. Pořadatelé jsou přesvědčeni, že další pošty stejně jako filatelističtí dealeři budou ještě dále přibývat. Sledujte prosím stále aktualizovaný seznam vystavovatelů vlevo na liště.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel


Numismatici se těší na velké nákupy

Nejen filatelisté mají radost z obrovské účasti vystavovatelů, ale zkrátka nepřijdou ani sběratelé mincí a bankovek. Nabídka bude opravdu velká. Jako vystavovatelé a prodejci se vracejí nejen staří známí, ale i přijíždí řada nováčků. Jmenujme alespoň čínské firmy China Gold Coin Incorporation (zastupující čínské mincovny) a Beijing Coin Collection, firmu ICE Ltd. z Irska, německou MDS Münzlogistik, českou společnost Národní pokladnice, Numizmatiku 3art ze Slovinska, NQN Quentin a Par Ici La Monnaie z Francie, firmu H.D. Rauch z Rakouska, G.R. Trading z Malty či Zimbrul Carpatin z Rumunska. Sledujte přibývající dealery a mincovny ve stále aktualizovaném seznamu vystavovatelů vlevo na liště.

Vzácné známky L.Pytlíčka

Nejznámější český filatelista a sběratel Ludvík Pytlíček opět představí na veletrhu ukázky ze své sbírky nejvzácnějších československých poštovních známek. Podruhé bude na veletrhu Sběratel k vidění čtyřkorunová zelená rakouská známka s převráceným přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 prvního typu na žilkovém papíru. Znám je pouze tento jediný exemplář, který je pojištěn na 10 milionů Kč. Známka byla vrácena v restituci z Poštovního muzea České pošty v Praze potomkům původního majitele, od nichž ji L.Pytlíček poté zakoupil. Od svého vydání byla známka poprvé veřejnosti představena před třemi roky právě na veletrhu Sběratel. Slavnou čtyřkorunovou známku budou na výstavě doprovázet i další unikáty ze sbírky semilského sběratele.

Mince přemyslovských panovníků

Česká numismatická společnost, pod jejíž záštitou se veletrh Sběratel koná, připravila pro letošní akci přehlednou výstavu přemyslovských mincí. Až na několik výjimek budou představeny nominály všech přemyslovských panovníků, kteří v době své knížecí vlády vydávali mince. Návštěvníci si budou moci prohlédnout denáry všech Boleslavů, Vladivoje i prvních přemyslovských králů. Přehled mincí uzavře ukázka pražského groše krále Václava II. Výstava s názvem Stručný přehled přemyslovského mincovnictví bude na veletrhu umístěna v blízkosti stánku České numismatické společnosti, ve kterém budou soudní znalci zdarma návštěvníkům posuzovat donesené mince a bankovky.

Další záštity nad veletrhem převzaly Česká pošta a Svaz českých filatelistů, na jehož stánku bude rovněž k dispozici bezplatná znalecká a poradenská služba.

Německá Calling Card k veletrhu

V Německu vydávají k letošnímu veletrhu Sběratel telefonní kartu se stíracím polem na rubu v nominální hodnotě 3 Eura. Touto calling card lze telefonovat přes mezinárodní předčíslí z veřejných i soukromých telefonních aparátů. Na telefonní kartě, která bude mít náklad necelých 400 kusů, je vyobrazen Pražský hrad, kostel sv.Mikuláše a Karlův most – nejznámější pohled na české hlavní město.

Po Kanadě, Rusku, Maďarsku, Číně, Česku, Slovensku a Lotyšku je tak Německo další zemí, která přináší na telefonních kartách informace o pražském mezinárodním veletrhu Sběratel.

Autor: Jindřich Jirásek | 19. 6. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223