Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Česká mincovna na veletrhu s půlkilovou platinovou medailí

Tradiční vystavovatel na veletrhu Sběratel Česká mincovna zamýšlí na letošním ročníku vystavit půlkilovou investiční medaili z platiny Chrám sv.Víta. Medaile o průměru 85 mm bude vydána v září v nákladu 400 kusů v provedení standard. Autorem platinové medaile, jejíž cena bude kolem 400.000 Kč, je Vladimír Oppl. Kromě medaile bude mít Česká mincovna poprvé v prodeji sadu oběžných mincí 2009 v provedení proof, která bude vydána v nákladu 2.500 kusů.

Letošním dřívějším datem veletrhu Sběratel (3. až 5.září na výstavišti PVA Letňany v Praze) jsme trochu zamotali hlavu nejen České mincovně, ale i České poště, která má na veletrhu vždy v prodeji první den nové poštovní známky. Ale snad oba vystavovatelé všechno do 3. září stihnou. Po požáru výstavní haly na dosavadním výstavišti bohužel pořadatelé neměli na výstavišti v Praze-Letňanech žádnou možnost výběru. Veletrhy se tam totiž konají každý víkend.

Veletrh Sběratel v Bratislavě

Pořadatelé pražského mezinárodního veletrhu Sběratel budou mít výstavní stánek na Sběratelských dnech na výstavišti ve slovenském hlavním městě ve dnech 5. a 6. června. Budou k dispozici jak eventuálním zájemcům o vystavování, tak návštěvníkům. Přijďte si pro propagační předměty, bloky, plakáty a prospekty.

Švýcarská pošta už zveřejnila razítko, Rakouská a Kyperská dopisnici a Finská oboje

Švýcarská pošta, která se mezinárodního veletrhu Sběratel účastní každým rokem, už v předstihu zveřejnila příležitostné razítko, které bude mít v Praze filatelistům k dispozici. Rovněž Rakouská a Kyperská pošta si pospíšila a poslala už ukázku tradiční dopisnice k pražskému veletrhu. Finská pošta, která se na veletrh vrací po šesti letech, má už také připraveno razítko, dopisnici a sešitek věnovaný sauně, ze kterého bude odtrhovat známky na dopisnici. Více na webu www.sberatel.info.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel


Kolik mě bude stát návštěva veletrhu

Jednotné denní vstupné na veletrh Sběratel činí 80 Kč (3 Eura), permanentka na všechny tři dny 200 Kč. Jako už tradičně, mládež do 18 let a ženy mají vstup zdarma. Touto formou chtějí pořadatelé sběratelství přiblížit mládeži i ženám, které podle sociologických výzkumů zrovna moc nesbírají.

Pak už záleží jen na vás, návštěvnících, kolik vydáte z peněženky, aby vám přibylo něco ve sbírce. Nabídka bude ohromná. Čeká Vás na 220 obchodníků, poštovní správy, mincovny, prodejci minerálů, šperků, historických pohlednic, telefonních karet atd. atd. Pro návštěvníky je veletrh na pražském výstavišti PVA Letňany otevřen ve čtvrtek a pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 16 hodin.

Dvě důležitá sdělení vystavovatelům

Opět se některým vystavovatelům připomněla firma Expo Guide, která chce těžit z Vaší nepozornosti a důvěřivosti. Po vzoru rakouské firmy Construct Data Verlag AG, která do předloňského roku za nepřiměřenou cenu nabízela zveřejnění firemních údajů v katalogu FAIR Guide, se i firma Expo Guide z Mexika (?!) snaží o totéž. Za nehorázných finančních a prakticky nevypověditelných podmínek nabízí zápis do svého stejnojmenného internetového katalogu www.expo-guide.com. Nejhorší na celé věci však je - a zde prosím čtěte pozorně - že objednávkový formulář na zápis do katalogu se na první pohled tváří jako by byl poslán pořadatelem veletrhu Sběratel. Samozřejmě Progres Partners Advertising nemá s nekalými praktikami firmy Expo Guide nic společného, firmu nezná a jak všichni vystavovatelé vědí, na zápisy do katalogu veletrhu používá vlastní formuláře (letos rub přihlášky anebo formulář na http://www.sberatel.info).

A teď něco příjemnějšího: K veletrhu pořadatelé vydali prospekt se základními informacemi v češtině, angličtině, ruštině, němčině, polštině, italštině a francouzštině určený návštěvníkům. Na vaše vyžádání Vám rádi zašleme zdarma balíček pro rozdávání například ve Vašich prodejnách. Rovněž rádi přiloží anglický či český plakát a v češtině pohlednice.

Autor: Jindřich Jirásek | 28. 5. 2009

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223