Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Jubilanti na jubilejním veletrhu

Mezinárodní veletrh Sběratel v Praze letos slaví 10 let svého trvání. Existuje patnáct vystavovatelů, kteří nevynechali jediný ročník, a tak pořadatelé pro ně letos připravili zvláštní ocenění. Chtějí jím tím poděkovat, že zůstali po celých deset let veletrhu věrni, a že se neváhali přihlásit na premiéru akce v roce 1998, kdy nikdo nemohl tušit jak se bude vyvíjet.

Ocenění obdrží pánové Stefan Jopke a Hinrich Osterloh (Aix-phila z Německa), pan Dimiter Monev (Bulphila z Bulharska), pan Yevgeniy Nikiforov z Ruska, paní Leone Caola-Madzia (Poštovní správa OSN), pan ing.Marián Jobek ze Slovenska, pan dr.Janusz Konopka (Profilex z Polska) a čeští vystavovatelé pánové Jiří Bouček, Jiří Stošek (Filatelie Hobby Praha), Jindřich Holna, ing.Robert Chaloupka, Ladislav Likler (Klub sběratelů kuriozit), Karel Mařík (Mineral & Gem Collection), Roman Repka (Numismatika Zlatá koruna), Zdeněk Šroubek (Qarta) a také Česká numismatická společnost.

Veraphil poprvé v Praze

Letošního jubilejního ročníku veletrhu Sběratel, který se koná na pražském výstavišti od 14. do 16. září, se poprvé účastní švýcarská filatelistická firma Veraphil. Byla založena před 25 lety v Basileji a specializuje se především na známky Švýcarska a Liechtenštejnska. Na veletrhu bude mít samozřejmě ve své výhodné nabídce i dopisy obou zemí.

Rakouská mincovna - stále větší zájem

Pravidelným vystavovatelem je v posledních letech Rakouská mincovna. Na veletrhu dosahuje dobrých obchodních výsledků a jak se vloni vyjádřil marketingový ředitel mincovny Franz Artmüller každým rokem pozorují větší zájem jak těch, kteří chtějí do mincí investovat, tak těch, kteří si přijdou doplnit sbírku. Rakouská mincovna má 800 letou historii a zvláště v poslední době je držitelem řady ocenění a vyznamenání. Mimo jiné je zapsána v Guinessově knize rekordů za ražbu největší zlaté mince na světě o váze 1.000 uncí (31,103 kg). Mince byla zhotovena z 99,99% zlata a měla průměr 37 centimetrů.

Nárůst minerálů a drahých kamenů

Minerály a pak hlavně šperky z přírodních materiálů a drahých kamenů patří k veletrhu již od prvního ročníku. Avšak teprve v posledních letech se tento sběratelský obor na veletrhu Sběratel pořádně prosadil. Velký zájem ze strany kupujících – především žen – vede k tomu, že každým rokem se zvyšuje počet vystavovatelů. Vloni byli návštěvníci (ale i vystavovatelé) šokováni příznivými cenami až metrových ametystových geod z Brazílie a dalších minerálů z celého světa. Šperky nabízeli nejen vystavovatelé z České republiky, ale také z Německa, Maďarska a Polska.

Vystavovatelé se vracejí

Pořadatelé evidují přihlášky řady dalších vystavovatelů. Ve společném stánku budou opět vystavovat Vojta Postal History Auctions z Rakouska, Peter McBride z Velké Británie a Studio Filatelico Paolo Gazzera z Itálie, nové položky si do Prahy již připravuje Wim van der Bijl z Holandska a po dvou letech se na veletrh vracejí bratři Georgi a Otari Kaouslidisové z řecké Soluně a stánek si například opět objednala Běloruská pošta.

Autor: Jindřich Jirásek | 13. 4. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223