Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Poradenská a znalecká služba

Na veletrhu, který se koná od 10. do 12.září na holešovickém výstavišti v Praze 7, bude návštěvníkům tradičně zdarma k dispozici poradenská a znalecká služba. I letos si mohou nechat filatelistický materiál prozkoumat na stánku Svazu českých filatelistů, minerály v expozici firmy Mineral & Gem Collection, telefonní karty u Ing. Roberta Chaloupky a mince a bankovky u České numismatické společnosti. Vloni například v oboru numismatika si přišlo pro radu 160 návštěvníků. Hlavně přinášeli mince, ale také řády, vyznamenání a bankovky. Většinou se jednalo o běžný materiál. Jeden návštěvník však odcházel velmi spokojen, když se dozvěděl hodnotu dvoudukátu Albrechta z Valdštejna z roku 1627.

Co připravil Klub sběratelů kuriozit

Klub sběratelů kuriozit na veletrhu pravidelně představuje zajímavé sbírky svých členů. Nejinak tomu bude i letos. V pátek mohou návštěvníci obdivovat vějíře Dagmar Klingerové, váhy a kapesní nože Jiřího Krblicha, skleněné figurky psů Soni Krpcové, poznávací značky aut Pavla Vosyky, hudební nástroje Zdeňka Znamenáčka a ilustrace Zdeňka Buriana ze sbírky Františka Žváčka. V sobotu se představí Klub sběratelů autogramů a v neděli Českých filumenistický svaz. Po celou dobu veletrhu bude na stánku vystaven automobil Praga taxi z roku 1922 z muzea Emila Příhody.

Další noví vystavovatelé

Ještě po uzávěrce se na veletrh přihlásili další zajímaví vystavovatelé. Namátkou jmenujme například Francouzskou poštu, firmy Trinoga Briefmarken, Zwirello Briefmarken, Briefmarken Finger, Zika-Album, Baltic Amber a řada dalších. Ještě, že letos bude veletrh v levém křídle Průmyslového paláce, které má rozlohu přes 4.700 m2.

Co připravují vystavovatelé pro návštěvníky

Mnozí vystavovatelé připravují pro návštěvníky menší i větší překvapení. Jen co jsme se už teď dozvěděli, příležitostná razítka či dopisnice budou mít na svých stáncích pošty ze Švýcarska, Kypru, Běloruska, Portugalska, Rakouska, Turecka, dále poštovní správa OSN (UNPA) a samozřejmě Česká pošta. V expozici České pošty budou k dispozici k veletrhu vydané příležitostné razítko, dopisnice kategorie A, R-nálepka a v neděli, kdy je na veletrhu vyhlášen Den OSN, také příležitostné razítko k tomuto dni. Po celý veletrh si návštěvníci mohou nechat vyrobit personalizované známky. Ani numismatické firmy či mincovny nezůstávají pozadu. K tradičním soutěžím na stánku firmy Schoeller Münzhandel letos přibudou překvapení například v expozici Mincovny Kremnica či firmy MDS Münzlogistik.

Nový časopis pro sběratele TK

Nový časopis pro sběratele telefonních karet Pro Karty začal vydávat v Petrohradě dlouholetý vystavovatel na veletrhu Sběratel Yevgeniy Nikiforov. Druhé číslo časopisu věnoval mimo jiné právě této akci.

Sbírka H.A.Dietikera do aukce

Lahůdku na aukčním trhu připravuje stuttgartská firma Auktionen Meister & Sonntag. Chystá totiž aukci sbírky Hanse Alfreda Dietikera, autora díla Böhmen – Katalog der Habsburger Münzen (1527 – 1887). Sbírka byla patnáct let uložena v bankovním trezoru a na deset let svěřena do péče Mincovního kabinetu ve Winterthuru. Rozhodnutím rodiny nyní dochází k aukci. Aukční katalogy budou poprvé představeny veřejnosti právě na veletrhu Sběratel.

Poprvé veletrh Antikvariát

Letos bude mít souběžně s veletrhem Sběratel na pražském Výstavišti v Holešovicích premiéru nový projekt – veletrh Antikvariát. Svým způsobem bude veletrh Sběratel vhodně doplňovat, neboť u knih, grafiky a starých tisků se často u zákazníků jedná rovněž o sběratelství. Antikvariát – obdobně jako veletrh Sběratel před sedmi lety – bude při své premiéře skromný, ale lze předpokládat, že v dalších letech se rozroste obdobně jako jeho starší bratr. Přesto už letos na něm vystavuje řada antikvariátů z České republiky, ale také přijíždí antikvariát z USA či firmy z Německa. Na veletrh Antikvariát platí vstupenky na veletrh Sběratel a obráceně. Na oba veletrhy má mládež do 18 let a ženy vstup zdarma.

Co si přečtete 1. září

Na internetové stránce veletrhu Sběratel (http://www.sberatel.info) bude 1. září zveřejněn definitivní seznam vystavovatelů včetně podrobností a jejich internetových adres.

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel


Obrázky: Příležitostné razítko ke Dni OSN a přil. razítko Švýcarské pošty bude k maní u stánku České pošty.


Autor: Jindřich Jirásek | 27. 7. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář