Další novinky z přípravy veletrhu Sběratel v Praze

Mietens & Partner a MDS Münzlogistik premiérově

Známá německá numismatická firma Mietens & Partners ze Salzgitteru se rozhodla připojit k novým vystavovatelům na letošním veletrhu, který se koná 10.-12. září na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Sběratelům bude nabízet mincovní sady a bankovky z celého světa a také numismatické reklamní dárky. Neméně známá MDS Münzlogistik z německého Erlangenu si letos odbude na Sběrateli rovněž premiéru. Na svém stánku bude mít euro mince, medaile a exkluzivní individuální mincovní produkty. V nabídce nebude chybět ani numismatická literatura.

Další vystavovatel z Portugalska

Kromě Portugalské pošty, která se Sběratele zúčastnila již vloni a přijíždí opět i letos, přivítáme na veletrhu poprvé i Portugalskou státní mincovnu. Mincovna, která sídlí v centru Lisabonu, je známa kvalitními ražbami nejen pro potřeby své země, ale i pro další státy. Zhotovuje rovněž medaile a umělecká díla z ušlechtilých kovů. Česká republika začíná mít po vstupu do Evropské unie s Portugalskem čilé vztahy. Pořadatelská firma pražského veletrhu Sběratel například právě v těchto dnech organizovala pro Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR oficiální českou výstavu v Lisabonu.

Slovinská Phila opět v Praze

Při své loňské premiéře byla na veletrhu velmi spokojena firma Phila ze slovinské Lublaně. A tak se letos do Prahy opět vrací. Filatelistický materiál bude nejen nabízet k koupi, ale chce i nakupovat od ostatních sběratelů filatelistické položky poštovní historie – především z druhé světové války z území bývalé Jugoslávie.

Zambie znovu, Maďarsko a Maroko poprvé

Po roční přestávce, kdy se z administrativních důvodů nemohla veletrhu zúčastnit, se paní Namakau Kaingu opět do Prahy vrací. Její firma Chukwuemeka z Lusaky bude návštěvníkům nabízet drahé kameny, výrobky z malachitu a dalších minerálů a africké umělecké předměty. Kaingu na veletrh Sběratel přijíždí už popáté. Poprvé se na veletrhu představí Szabolcs Somogyi z Budapešti s nabídkou drahých kamenů, šperků a maďarských fosilií a dva vystavovatelé z Maroka. Ze známého mineralogického střediska Midelt přijíždějí na veletrh Aziz Haqqi a Ouyahia Nordine s nabídkou nepřeberného množství minerálů, drahých kamenů a fosilií.

Vojta & Peters Auktionen

Nově se na letošním veletrhu představí aukční dům Vojta & Peters Auktionen z Vídně. Nová aukční firma se vedle filatelistických aukcí specializuje také na klasický obchod filatelistickým materiálem a na poštovní historii. Pan Michael Vojta, přední filatelistický odborník, se veletrhu Sběratel účastní každoročně od prvního ročníku v roce 1998.

Běloruská pošta se představuje

K řadě poštovních správ, které letos budou na veletrhu vystavovat, se přiřadila i Běloruská pošta. Při své premiéře bude na veletrhu nabízet běloruské poštovní známky zobrazující historii a kulturu této země, ale i tématické známky jako například floru a faunu.

Všichni chtějí do zlaté Prahy

Na veletrh se vrací známý německý aukční dům Heinrich Köhler. Tato berlínská firma byla na Sběrateli vloni poprvé. Stejně tak švýcarská společnost Groth AG, která pokrývá ve filatelii Světový fond pro ochranu přírody (WWF), už avízuje po loňské premiéře svůj návrat na pražský veletrh. Do Prahy se chystá i Kolodziej Demetro Andres z Argentiny, kterému vloni jen nemoc zabránila v účasti na veletrhu. Na Sběrateli bude nabízet poštovní historii Jižní Ameriky.

Autor: Jindřich Jirásek | 2. 6. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223