Další informace o veletrhu Sběratel 2008

Stále přibývají noví vystavovatelé na veletrhu Sběratel. Podívejte se na titulní straně http://www.sberatel.info na aktuální seznam vystavovatelů letošního veletrhu Sběratel, který se koná společně se Světovou výstavou poštovních známek Praga. Ve dnech 12. – 14.září se hlavní město České republiky stane hlavním městem sběratelů. Přes dvacet poštovních správ, na deset mincoven a 250 dealerů bude připraveno na očekávaných 30 tisíc návštěvníků. Seznam vystavovatelů naleznete také zde: SEZNAM VYSTAVOVATELŮ NA SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ PRAGA 2008


Další filatelistické materiály poštovních správ

Většina poštovních správ připravuje pro veletrh Sběratel a světovou výstavu PRAGA příležitostná razítka, dopisnice, aršíky či další filatelistický materiíl. Již dříve jsme publikovali razítko švýcarské a grónské pošty. Nyní přidáváme další filatelistický materiál, jehož obrázky jsme již dostali: razítko pošty Itálie, razítko a obálku pošty Běloruska, obálku pošty Německa a aršík pošty Hong Kongu.

Další informace o veletrhu Sběratel 2008 Další informace o veletrhu Sběratel 2008

Další informace o veletrhu Sběratel 2008

Další informace o veletrhu Sběratel 2008

Další informace o veletrhu Sběratel 2008

Antikvariát ne, antikvariáty ano

Součástí letošního mezinárodního veletrhu Sběratel letos poprvé nebude veletrh Antikvariát. Pro nedostatek výstavního prostoru jej pořadatelé byli bohužel nuceni zrušit. Antikvariáty však z výstaviště nezmizí. Většinu z nich najdete na veletrhu Sběratel v sekci historických pohlednic.

Kolik mě bude stát návštěva veletrhu

Jednotné denní vstupné na veletrh Sběratel a výstavu PRAGA činí 80 Kč, permanenka na všechny tři dny 200 Kč. Jako už tradičně, mládež do 18 let a ženy mají vstup zdarma. Pořadatelé tím chtějí sběratelství přiblížit mládeži i ženám, které podle sociologických výzkumů zrovna moc nesbírají. Pak už záleží jen na vás, návštěvnících, kolik vydáte z peněženky, aby vám přibylo něco ve sbírce. Nabídka bude ohromná. Čeká Vás na 250 prodejců, přes dvacet poštovních správ, řada mincoven atd. Nakupovat budete v levém křídle a střední hale Průmyslového paláce, a pak se půjdete do pravého křídla, kde jsou soutěžní exponáty Pragy, zklidnit. A pak znovu do práce! Pro návštěvníky je Průmyslový palác otevřen v pátek a sobotu od 10 do 18 hodin, v neděli od 10 do 16 hodin.

Výstava Praga a její akce

Světovou výstavu poštovních známek PRAGA bude provázet řada akcí. Kromě dětské pošty, salonu české mládeže, dvorany slávy, exponátů poštovních muzeí České republiky a Slovenska a virtuální výstavy Exponet, to bude v pátek kolem 17. hodiny start balonu s balonovou poštou přímo na Výstavišti, v neděli přeprava poštovních zásilek dostavníkem z moravského Hevlína do rakouského města Laa an der Thaya a další akce. Více o celé výstavě Praga včetně seznamu exponátů najdete na www.praga2008.cz.

Aktivní Poštovní muzeum České pošty

Poštovní muzeum České pošty, v jehož budově je v rámci světové výstavy PRAGA umístěna soutěžní třída filatelistické literatury, připravuje na Výstavišti řadu exponátů, které se běžně nevystavují. Ve foyeru Průmyslového paláce představí historické předměty související s poštou na našem území včetně poštovního kočáru či uniforem. Ve střední hale ve Dvoraně slávy hned vedle sbírky britské královny muzeum vystaví ukázky nepřijatých návrhů tehdejších našich předních výtvarníků na poštovní známky ze soutěže vypsané ministerstvem pošt a telegrafů v roce 1936 pro emisi „Dětem. Na výstavě nebudou chybět ani soutiskové archy prvních československých známek z roku 1918 – „Hradčan“ a novinových známek „Sokol v letu“.

Autor: Jindřich Jirásek | 23. 7. 2008

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223