Další aktuální zprávy z příprav letošního veletrhu Sběratel

Razítko Švýcarské a dopisnice Kyperské pošty

Také letos si Švýcarská pošta připravila pro veletrh Sběratel, který se koná od 14. do 16. září, příležitostné razítko. Tentokrát je věnováno stu let Švýcarského svazu provozovatelů dětských jeslí a doprovází jej text: Švýcarská pošta hostem v Praze. Kyperská pošta k veletrhu tradičně vydává dopisnici, tentokrát s motivem kyperské flóry. Na letošním jubilejním veletrhu jsou zatím s oficiálními expozicemi přihlášeny poštovní správy těchto zemí: Austrálie, Běloruska, České republiky, Irska, Korejské lidově demokratické republiky, Kypru, Německa, Slovenska, Srbska (poprvé), Švýcarska a Organizace spojených národů.

Další aktuální zprávy z příprav letošního veletrhu Sběratel

Další aktuální zprávy z příprav letošního veletrhu SběratelNepřeberná nabídka mincoven

Světové mincovny tradičně na veletrhu v Praze svými ražbami ze zlata i z obecných kovů oslovují nejen sběratele, ale i návštěvníky, kteří chtějí dobře investovat své úspory. Velký zájem návštěvníků letos budou očekávat Česká mincovna, Mincovna Kremnica, Rakouská mincovna, Královská kanadská mincovna, mincovny Finska, Maďarska, Švýcarska a také Norska. Jejich výčet však ještě není ke konci června definitivní.

Velká nabídka Prinz Verlag z Pasova

Letos poprvé se na veletrhu představí oficiálním stánkem německý výrobce potřeb pro filatelisty a numismatiky Prinz Verlag GmbH z Pasova. Prinz se již přes 30 let drží svého firemního sloganu Kvalita bez kompromisů a jeho zásobníky, alba, mikroskopy, UV-lampy a další příslušenství tomu také odpovídají. Oficiálním výhradním zástupcem firmy pro Českou republiky je Ing.Ján Paľovský – Slovfila.

Výstava gigantických minerálů

Letos mohou návštěvníci veletrhu Sběratel obdivovat výstavu minerálů gigantických rozměrů. Známí sběratelé a obchodníci s minerály Jiří Špalek a Luboš Poděbradský přivezli giganty až o váze 70 kg z poslední výpravy do čínských nalezišť. Na výstavě budou představeny velké krystaly a vzorky kalcitu, manganokalcitu, aragonitu, epidotu, sádrovce, pouštních růží, dolomitu a dalších minerálů. Giganti, jedinečné svou velikostí a kvalitou, jsou vhodné nejen pro muzea a instituce, ale také jako dekorace do bytů či firem. Je neskutečné, co dovedla příroda všechno vytvořit. Po skončení veletrhu budou vzorky prodejné.

Maďarská telefonní karta k veletrhu

V Maďarsku je letos k pražskému veletrhu Sběratel vydávána telefonní karta, na jejímž líci je pohled do veletržní haly a na rubu panorama Hradčan. Již dříve bylo k jubilejnímu 10.veletrhu vydáno puzzle čtyř karet s motivem pražského orloje v Čínské lidové republice. Na letošním Sběrateli jsou už teď přihlášeni s telefonními kartami dealeři a sběratelé z Běloruska, Bulharska, České republiky, Číny, Francie, Chorvatska, Maďarska, Polska, Ruska, Řecka, Slovenska, Slovinska aTurecka.

AIJP na veletrhu

Na letošním veletrhu bude opět představen Světový svaz filatelistických novinářů a autorů (AIJP). V této organizaci je sdružena řada vynikajících novinářů, kteří se filatelií zabývají nejen z odborného hlediska, ale věnují se také její popularizaci na veřejnosti. Z České republiky je jejím členem například Miroslav Langhammer, který mimo jiné vydal ve vydavatelství Pofis výpravnou publikaci Filatelie je víc než známky určenou mladým a začínajícím filatelistům. Na jubilejní veletrh přijedou do Prahy i zahraniční členové AIJP jako například pan Paul Wijnants z Belgie.

Autor: Jindřich Jirásek | 22. 6. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223