Reklama

merkur-revue.eu

Nabídka našeho eshopu

Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4550 Kč

Cyklus sběratelské weby - numismatic.sweb.cz


Cyklus článků seznamujících čtenáře Numin.cz s různými internetovými stránkami zaměřených na numismatiku a notafilii započneme u patrně vůbec první české webovky věnující se numismatice numismatic.sweb.cz .Tyto historicky první numismatické stránky vytvořil pan Ing. Jiří Hána, Ph.D., který působí jako soudní znalec právě v oboru numismatiky. Mnozí ho mohou znát také jako autora mnoha odborných numismatických článků a publikací jako například Nová varianta groše Josefa I. z pražské mincovny z roku 1711, Num. listy XLIX/1994, str. 167. , Pražské groše a jejich rubní značky, Merkur Revue 5/1999, str. 28 – 30, monografie Pražské groše Václava IV. z let 1378 – 1419 a mnoho dalších. V současné době se bohužel pan Hána numismatice již tolik nevěnuje a to kvůli pracovnímu vytížení v jiném oboru.

Co se týče samotného webu numismatic.sweb.cz, jedná se o obsahově velmi kvalitně zpracované stránky věnované numismatice. Náštěvníci zde mají možnost dočíst se mnoho zajímavých informací od základních faktů jako je např. definice numismatiky až po rozsáhle, ale poutavě zpracovaná témata vývoje českého mincovnictví, mincovní techniky aj.


Závěrem lze konstatovat, že numismatický web numismatic.sweb.cz je i přes autorovo neaktualizování obsahově nadčasové a mnohé sběratele mincí určitě zaujme kvalitou uvedených článků a informací.


Autor: Ing. Michal Skalský | 14. 9. 2014

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Zásobník na známky Leuchtturm - PREMIUM S64 SET - A4 - 64 stran - černé listy

Zásobník na známky Leuchtturm - PREMIUM S64 SET - A4 - 64 stran - černé listy

  • Cena: 1688 Kč
Zásobník na známky Leuchtturm - COMFORT S64 - A4 - 64 stran - černé listy

Zásobník na známky Leuchtturm - COMFORT S64 - A4 - 64 stran - černé listy

  • Cena: 1116 Kč