Čtyřlístek určený nejen dětem

Již 28. dubna 2010 vyjde samolepící sešitek s výplatními známkami, které budou zobrazovat postavičky z původního českého komiksu Čtyřlístek. První postavičkou známkového sešitku je Fifinka. Známku navrhl Jaroslav Němeček.
Čtyřlístek určený nejen dětem

Čtyřlístek určený nejen dětem

Čtyřlístek určený nejen dětem

Podrobnosti o známce přineseme tradičně v den vydání, ale určitě uvítáte pojednání o této novince z naší známkové tvorby již nyní. Podobu známkového sešitku zveřejňujeme. S vydáním výplatního sešitku přichází významná změna v oblasti úhrady ceny. Česká pošta s. p. po vzoru ze zahraničí uvádí poprvé v historii poštovnictví na našem území známku s nominální hodnotou označenou písmenkem. Písmenko A odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní – standar do 50 g – dle aktuálního ceníku 10 Kč. Písmenkové výplatní známky mají charakter trvale platných známek. Jejich výhoda je v tom, že se jimi dá zásobovat a po zdražení poštovného ušetříte. Zároveň by známka měla být platná i po zavedení € v ČR.

Na levé straně sešitku – uvnitř je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek. Otázkou je, jakou ochranu před paděláním mají samotné známky. Fifinka bude první známkou ze Čtyřlístku a další postavičky Bobík, Myšpulín a Pinďa budou postupně následovat. Je to možné oživení známkové tvorby a možná by to mohlo přilákat děti k filatelii. Během roku vyjde ještě 26. 5. Alfons Mucha – Gismonda a Zvěrokruh a 1. 12. Čtyřlístek – Myšpulín.

K výplatním známkám je připraveno i vkusné FDC – obálka prvního dne vydání. Vydávat FDC k výplatním známkám nebývalo zvykem. Dále pohlednice s natištěnou známkou a určitě jsou v přípavě i další filatelistické suvenýry.

Čtyřlístek určený nejen dětem

Čtyřlístek určený nejen dětem

Čtyřlístek určený nejen dětem


Autor: Zdeněk Jindra | 16. 4. 2010

Komentáře

Zase si nekdo bude hrabat do kapes

RE: Zase si nekdo bude hrabat do kapes

Fifinka-rarita

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223