Čtyřlístek - Fifinka na známce - sešitek

Datum vydání: 28. dubna 2010
Název emise: Čtyřlístek - Fifinka
Nominální hodnota: A = 10 Kč
Katalogové číslo: 630
Autor: Jaroslav Němeček
Tiskové listy: á 10 ks výplatních známek ve formě celoplošných samolepek s oddělením formou průseku
Rozměr obrázu známky: 23 x 31 mm
Druh tisku: ofset v barvách a odstínech modré, růžové, žluté a černé

Čtyřlístek - Fifinka na známce - sešitek

Čtyřlístek - Fifinka na známce - sešitek

Námět známky:

28.dubna 2010 vychází samolepící sešitek s výplatními známkami, které budou zobrazovat postavičky z původního českého komiksu Čtyřlístek. První postavičkou známkového sešitku je Fifinka. Známku navrhl Jaroslav Němeček.
Podobu známkového sešitku zveřejňujeme. S vydáním výplatního sešitku přichází významná změna v oblasti úhrady ceny. Česká pošta s. p. po vzoru ze zahraničí uvádí poprvé v historii poštovnictví na našem území známku s nominální hodnotou označenou písmenkem. Písmenko A odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní – standar do 50 g – dle aktuálního ceníku 10 Kč. Písmenové výplatní známky mají charakter trvale platných známek. Jejich výhoda je v tom, že se jimi dá zásobovat a po zdražení poštovného ušetříte. Zároveň by známka měla být platná i po zavedení € v ČR.
Na levé straně sešitku – uvnitř je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek. Otázkou je, jakou ochranu před paděláním mají samotné známky. Fifinka bude první známkou ze Čtyřlístku a další postavičky Bobík, Myšpulín a Pinďa budou postupně následovat

FDC – obálka prvního dne vydání:

K výplatním známkám je připraveno i vkusné FDC – obálka prvního dne vydání. Vydávat FDC k výplatním známkám nebývalo zvykem. Dále pohlednice s natištěnou známkou a určitě jsou v přípavě i další filatelistické suvenýry.

Čtyřlístek - Fifinka na známce - sešitek

Čtyřlístek - Fifinka na známce - sešitek

Čtyřlístek - Fifinka na známce - sešitek

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme novinky ČR za nominál. Tento konkrétní sešitek Čtyřlístku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 28. 4. 2010

Komentáře

Děkuji

nic moc

RE: nic moc

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223