Čtenář Infofily – únor 2013

Zahajujeme novou rubriku Infofily s názvem Čtenář Infofily, která si dala za cíl v pravidelných intervalech informovat o zajímavostech v naší filatelii, které třeba ani nejsou na samotný článek, ale za zmínku určitě stojí. Dále zde budeme přinášet a odpovídat na otázky našich čtenářů, které se objevují v emailové komunikaci nebo na naší diskuzi, a které by mohly zajímat i další čtenáře. Čtenář Infofily bude tedy takovým menším spojením redakce Infofily s našim čtenářem. Rubriku startujeme velkou zajímavostí a pozoruhodným nálezem.

Vejprtská falza lze najít v balíčkovém materiálu ještě dnes

Mít takové štěstí jako diskutující Sberatel.com s přezdívkou blazek007, si po přečtení diskuze na odkazu dole řekne asi mnoho našich sběratelů http://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/hradcany-300h-14325x3. Nalezl totiž v obyčejném balíčkovém materiálu populární Vejprstké falzum. Zveřejňujeme na obrázku a gratulujeme a svým způsobem filatelisticky závidíme.

Čtenář Infofily – únor 2013

Pod přezdívkou blazek007 se neskrývá žádný začátečník, ale zkušený Hradčanář, který i čas od času sepíše nějaký pěkný článek pro naší Infofilu. Jeho neunavné studium nyní přináší ovoce a tento nový poklad v jeho sbírce okomentoval i odborník na Vejprtská falza pan Zdeněk Filípek takto:

Zdravím všechny badatele. Byl jsem vyzván Jaromírem Petříkem, abych se vyjádřil k dotazu blazek 007. Nejprve bych chtěl gratulovat k nalezenému upotřebenému padělku ke škodě pošty 300h Hradčany s pod. raz. WEIPERT 31.X.19. Jedná se o skutečně 2.ZP tiskové čtyřkusové desky určené pro tisk falz ke škodě pošty. Dále blahopřeji i k samotnému poštovnímu použití z hlediska datumu poštovního použití. Jedná se totiž o velmi časný datum, který nebyl ještě z desátého měsíce 1919 doložen! A zase budeme přepisovat literaturu, prosím o kvalitní sken. Napíši o tom článek do sběratelského časopisu Merkur-Revue a když bude zájem tak i pro portál Infofilu. Díky.

Celou zajímavou diskuzi lze najít na již zmíněném odkazu, případně se podívejte na další diskuzi, kde mají Hradčany dokonce svou kategorii, ve které se schází velké množství odborníků – odkaz je zde.

Objev po 12 letech - PT Slovenska 035PT224/02 bez přeškrtnuté nominální hodnoty

O tomto objevu jsme již psali v samostatném článku se stejným názvem zde. Ale slíbili jsme, že budeme informovat o dalších nálezech této zajímavosti a o tom, jak se cenově vyšvihne. Na email nám hlásíte své nálezy a i jeden ze čtenářů se takto pod článkem pochlubil:
Po precitaní članku a prezrati mojej zbjerky som zistil ze jedna cernotlací bez přeškrtnuté nominální hodnoty sa nachadza aj u mna. Švec Rasto

Nezbývá než pogratulovat všem šťastným nálezcům. Cenově se zatím PT mezi sběrateli pohybuje od 15 000 do 20 000 Kč, ale přesné ocenění bude možné sdělit až po proběhnutí prvních aukcí – budeme Vás informovat.

Čtenář Infofily – únor 2013


Co máte z toho, že prodáváte novinky ČR za nominál a levné známky?

Na náš redakční email nám dorazil dotaz: Co máte z toho, že prodáváte novinky ČR za nominál a levné známky? Většina obchodníků si dává ke známkám ČR vysoké obchodní přirážky a levným známkám se vůbec nevěnuje. Proto za tuto službu děkuji. Vytrvejte!

Tato otázka se opakuje poměrně často v naší redakční emailové komunikaci a tak na ní rádi odpovíme i zde. Na našem Eshop.infofila.cz prodáváme nové známky za nominál z důvodů, které jsme při startu této akce uvedli v jednom ze článků na Infofile. Jedná se o populární a zajímavý doprovodný artikl naší široké nabídky. Když jsme tuto službu spustili, věděli jsme, že si budeme v podstatě hrát na novinkáře, kteří budou rozesílat nové známky našim čtenářům, kteří si je třeba nemohou z nějakých důvodů zakoupit v KF nebo u filatelistické přepážky. Je to pro ně tedy zajímavá služba zvláště, když v době, kdy jsme toto zavedli se na některých internetových aukcích spekulovalo s novinkami (například sešitek Fifinka se tam prodával 2x až 3x dráže než je jeho nominální hodnota). Čtenářům Infofily a zákazníkům našeho Eshopu tedy šetříme drahocenné finance a pro nás je to pochopitelně i dobrá reklama. Pomineme-li tedy drobnou 4% slevu, která sotva stačí na čas a manipulaci s tímto materiálem. Pokud zákazník udělá objednávku čistě pouze na známky za nominál a ještě si k tomu vezme nějaký hodnotný dárek, který z naší bohaté nabídky dodáváme, spíše na objednávce ve výsledku tratíme. Věříme ale, že nás za toto někdy odmění objednávkou na dražší známky, v případě spokojenosti s našimi službami.

Další podotázkou bylo co máme z prodeje levných známek, kde jsou částky tak malé, že se tomuto materiálu praktický žádní obchodníci nevěnují, jelikož je to stojí jen velké množství věnovaného času a ten jak je známo, je dnes tím nejdražším. Vyřizování chyběnek drobných známek je pro nás zajímavé z jiného hlediska než jen finančního. Máme tak k dispozici velké množství studijního materiálu pro naší specializaci, které se rádi věnujeme. Toto je naše návratnost z této činosti. Vyřizovat například objednávku za 300 Kč na levné známky není nic jednoduchého. Objednávka se někdy skládá i z 10 stránek A4 a má třeba i více jak 200 korunových položek. Pro vyřízení něčeho takového, musí náš pracovník, co objednávku vyřizuje, projít i 10 různých zásobníků a v případě i jiných států v objednávce i více zásobníků. Toto vyřízení pak příkladově trvá 2 až 3 hodiny a je tedy pochopitelné, že vyřízení a odeslání takové objednávky je možné po delší době než třeba u pomůcek pro sběratele, které jen zabalíme a posíláme. I tato služba je tedy mezi sběrateli velice populární. Do nabídky postupně vkládáme i další známky různých států a známkových období. Jenom vždy prosíme o trpělivost při vyřizování rozsáhlejších objednávek.

Čtenář Infofily

První Čtenář Infofily končí a nám nezbývá než Vám popřát hezký závěr února. Pište nám do redakce, aktivně diskutujte na naší diskuzi či pod články naší Infofily. Za měsíc se znovu sejdeme a vše zajímavé si zrekapitulujeme. Čtenář Infofily je tu pro Vás jako celá naše Infofila.

Autor: Zdeněk Jindra | 22. 2. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223