Co víme o Sekci československých známek v Maďarsku?

Převzato ze stránek philately.webpark.cz
Málo sběratelů v ČR asi vůbec ví o existenci Sekce čs. známek v Maďarsku. Já sám jsem mezi ně donedávna také patřil, teprve při listování staršími čísli časopisu Filatelie jsem narazil na něco málo informací o této sekci.

Sekce čs. známek byla založena roku 1986, aby podpořila sbírání čs. známek v Maďarsku, soustředila jejich sběratele "pod jednu střechu" a zároveň vytvořila partnera čs. Sekci sběratelů maďarských známek. Sekce maďarských známek byla v roce 1993 v rámci rozdělení sekcí býv. Svazu čs. filatelistů "předána" Svazu slovenských filatelistů. Vzhledem k úzké spolupráci mezi slovenskými a maďarskými filatelisty je zřejmé, že maďarská sekce čs. známek je populárnější na Slovensku než v Čechách.

Od svého vzniku vydává sekce čs. známek Maďarského svazu filatelistů svůj zpravodaj TÁJÉKOZTATÓ. Zde bych se rád zastavil, jelikož pracuji na bibliografii českých fil. zpravodajů a rád bych do ní zahrnul i cizojazyčné zpravodaje se vztahem k české filatelii. Zatím se mi podařilo zjistit následující údaje – byl bych rád, pokud by se mi některý z návštěvníků této stránky ozval a doplnil chybějící údaje. Předem Vám děkuji!


TÁJÉKOZTATÓ

Místo vydávání: Budapest

Vydavatel: Sekce čs. známek při Maďarském svazu filatelistů (1986 - ?) byl název sekce v minulosti měněn?

Šéfredaktor: Dr. Dezsö Soóky (1986 – dosud); Dr. Arpád Szenássy (? – dosud)

Info o periodiku: vydáván od 1986 dosud; první číslo vyšlo ? 1986; celkem vydáno k 31. 12. 2000 ? čísel; zpravodaj vychází ? ročně; formát ?

Zajímavosti: pravidelné či nepravidelné přílohy zpravodaje ?; ocenění na výstavách ?; jiné zajímavosti o zpravodaji


Autor: Lubor Kunc | 12. 7. 2003

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář