Co se připravuje na letošní veletrh Sběratel?

Filatelie Burda na veletrhu

K pravidelným vystavovatelům na veletrhu Sběratel patří Filatelie Burda ze Střelic u Brna. I letos bude na Sběrateli nabízet zajímavý filatelistický materiál. Richard Burda také pořádá od roku 1999 dvakrát ročně písemné aukce a dosahuje úspěšnosti prodeje kolem 80 procent. Aukční tištěné katalogy jsou samozřejmě k dispozici i na internetových stranách firmy.

Čínské mince poprvé v Praze

Letos poprvé přivítají pořadatelé veletrhu společnost China Gold Coin Inc. z Čínské lidové republiky, která na Sběrateli představí novou produkci pamětních mincí čínských mincoven. CGCI byla založena Lidovou čínskou bankou v roce 1987 jako jediná firma oprávněná obchodovat se zlatými a stříbrnými pamětními mincemi. Čínské mince z drahých kovů se staly ve světě velmi žádanými a zejména zlaté a stříbrné tzv. panda mince se staly jednou z hlavních investičních mincí na světovém trhu. Čínské mincovny reagují i na aktuální události. Například letos v lednu vydala mincovna v Šanghaji zlaté a stříbrné pamětní mince k mistrovství světa v kopané v roce 2006. Stříbrné byly raženy v nákladu pouhých tři tisíce kusů a každá váží jeden kilogram (viz obrázek).

Co se připravuje na letošní veletrh Sběratel?

Co se připravuje na letošní veletrh Sběratel?


Nováčci v oboru filatelie

Mezi vystavovateli v oboru filatelie se letos rovněž objevují nové firmy. Poprvé se na Sběrateli například představí Briefmarken Dirk Alexander z Bochumi, která bude nabízet celé sbírky a dopisy z Německa, západní i východní Evropy. Premiéru bude mít také Rolf Folkerts z Nizozemska, jenž do Prahy přiveze rozsáhlé zásoby poštovních známek a celin s více než 500 motivy.

Rakouská mincovna po druhé

Po loňském úspěchu se na pražský veletrh vrací samostatným stánkem rakouská mincovna. Už vloni vzbudily zasloužený zájem zlaté investiční mince Vídeňský filharmonik. Letos k nim přibudou i další sběratelské mince ze zlata a stříbra a medaile.

Větší stánek pro minerály

Dva z největších českých obchodníků s minerály – firmy Jiří Špalek z Kladna a Luboš Poděbradský z Krupky letos podstatně rozšiřují oproti loňsku svůj stánek. Podle svého vyjádření byli vloni při své prvé účasti mile překvapeni velkým zájmem o šperky z drahých kamenů, výrobky z perel a korálů, o raritní a dekorační minerály a fosilie.

Úspěšné telefonní karty

Pražský veletrh Sběratel patří v oboru telefonních karet mezi největší akce v Evropě. Naučili se na něm vystavovat nejen sběratelé z České republiky, ale také především ze zahraničí, kteří v posledních letech dokonce převažují. Tento trend bude pokračovat i letos, kdy už je přihlášena řada vystavovatelů z Bulharska, Ruska, Německa, Japonska, Španělska, Chorvatska a dalších zemí.

Chcete vystavovat?

Přihlášku na 8. mezinárodní veletrh Sběratel, který se koná v Praze od 16. do 18. září 2005 si lze stále ještě vyžádat na emailových adresách sberatel@ppa.cz nebo kopacek@ppa.cz.

Autor: Jindřich Jirásek | 29. 3. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223