Sběratel 2001: Personalizované poštovní známky

Datum vydání: 2. 9. 2003


Stává se již tradicí, že na velkých světových výstavách mají návštěvníci možnost využít poštovního automatu, který jim vytiskne na kupon platných poštovních známek digitálně sejmutý a počítačem zpracovaný portrét.Poslední takový specifický pozdrav poslal ze Světové filatelistické výstavy BELGICA v Bruselu místopředseda SČF ing. Vít Vaníček. Předtím jsme dostali olympijský pozdrav ze Sydney od předsedy Olympsportu ing. Jaroslava Petráska, jehož tvář jsme též vídali v televizním pořadu Pohlednice ze Sydney. Stejný automat použili také naši olympionici.

Personalizované poštovní známky si nechal vytvořit již před dvěma lety i předseda SČF ing. Lubomír Brendl na Světové filatelistické výstavě v Austrálii. Své pozdravy z Bangkoku 2000 se svým portrétem posílal i výše jmenovaný Vít Vaníček.Prvenství v přítisku na celinách má v Čechách Mgr. Miroslav Langhammer, jehož portrét byl přitištěn na celinovou obálku na světové výstavě IBRA 1999.

Velice pěkný je i portrét ing. Jiřího Krále - předsedy Společnosti sběratelů polských známek na příležitostné dopisnici z loňského roku. Zdá se, že je na světě nový sběratelský obor.Převzato z katalogu veletrhu Sběratel

Autor: Jaroslav Maleček

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz