Filatelie číslo 8/2003

Datum vydání: 12. 8. 2003


Co obsahuje nová Filatelie, se dozvíte v tomto příspěvku, který Vám toto číslo časopisu podrobněji představí.

Uvnitř osmého čísla časopisu Filatelie naleznete opět mnoho zajímavých článků. V rubrice Poštovní historie je článek Vladimíra Dražana a Pavla Aksamita - Československá měnová reforma z roku 1953 a je to již třetí pokračování. Rubrika novinky české pošty představuje novou výplatní známku - prezident Václav Klaus. Miroslav Langammer v rubrice Poštovní provoz přináší článek Několik poznámek k příležitostným nálepkám APOST. K připravovanému novému vydání katalogu čs. celin píše František Beneš st. o Československých předběžných známkách a celinách.

Kam za filatelií v srpnu a září? Nahlédněte do stejnojmenné rubriky a dozvíte se to. Zajímavý příspěvek přináší Jiřík Bejsta s názvem Soumrak nad poštovnami České pošty. Abeceda filatelisticky Vladimíra Feldmanna pokračuje již šestým dílem a písmenem F. V rubrice Znalecká hlídka píše František Beneš článek Nedotisk na sešitku Švejk - zajímavá vada nebo padělek. Jindřich Jirásek a Jaroslav Pítra předkládají pozvánku na Mezinárodní veletrh Sběratel již pošesté. Dalé jsou v nové Filatelii i jiné zajímavé články a určitě si i pročtěte recenze na novou odbornou literaturu a příspěvek v rubrice Zprávy SČF Lumíra Brendla - Svitavy 2003 patřily mladým filatelistům. A samozřejmě si i prohlédněte nové známky světa.

Přílohou časopisu Filatelie je dvojice nových příležitostných tisků České pošty, Pof. č. PT 16a + 16b (ofset a ocelotisk z plochy) a volná vstupenka na veletrh Sběratel.Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz