Český sběratel 3/2005

Datum vydání: 5. 6. 2005


Časopis pro každého nadšeného sběratele Český sběratel je zde tento rok už v třetím čísle a se spoustou nových zajímavých článků. Periodikum se zaměřuje především na filatelii a filokartii.

Úvodem je samozřejmě reportáž Brno 2005 pohledem obyčejného návštěvníka od Zdeňka Jindry s ohlédnutím za touto rozsáhlou výstavou. Od stejného autora je poutavý Rozhovor s Jaromírem Petříkem o známkových zemích. Jaromír Petřík se rozepsal ve článcích Sekce Známkové země celého světa – GEOPHILA a Buchara a Chorezm ve světle nových poznání. Hezká je i Spomienka na majstra – Herčík zostal na Slovensku.

Z drobných zpráv určitě zaujmou články Mistrovství světa v hokeji – vítězství hokejistů ČR, Společnost pro odbornou literaturu SČF – pozvánka, Slovenská pošta otvorila výstavu o banskobystrickom poštovníctve, Novinky ČR a SR a několik dalších informací.

Z filokartistického obsahu zaujmou především články Avízo nové knihy od Romana Karpaše. Na otázku Databáze pohlednic: chceme ji – a jakou? hledá odpověď Tomáš Homola. Hezký je i Rozhovor – nejpilnější autor – Jan Vávra.

Český sběratel 3/2005


Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz