Český sběratel 4/2005

Časopis pro každého nadšeného sběratele Český sběratel je zde tento rok už ve čtvrtém čísle a se spoustou nových zajímavých článků. Periodikum se zaměřuje především na filatelii a filokartii.

V příspěvku Jaká byla výstava v Brně? se rozepisuje o Brnu Josef Fronc. Rozhovor s editorem zpravodaje SSČSZ SČF Josefem Froncem provedl Zdeněk Jindra. Dozvídáte se v něm několik zajímavých odpovědí od tohoto aktivního editora zpravodaje Společnosti. Adolf Kuchyňka k Brnu ještě zveřejnil Poněkud netradiční pohled na hodnocení exponátů na výstavě BRNO 2005.

Začal nový seriál z dějin poštovnictví. Autorem je Alois Buchta a v první části 160 let pošty v Křelovicích u Pelhřimova se zabývá zřízením poštovní stanice. Z pera Lubora Kunce jsou zajímavé příspěvky Stopy českých filatelistických obchodníků v USA a Rakouské známky "Deutschösterreich" použité v ČSR. Kromě jiných drobných zpráv jsou v čísle pravidelné Novinky ČR a SR.

Co se týká obsahu filokartistického, jsou zajímavé články RNDr. Tomáše Homoly Co (ješte) je pohlednice, Z počátku "retro" pohlednic a Letní sáňkování na Hané. Ing. Jaroslav Tomandl zveřejnil Vojenské osobnosti starého mocnářství na fotopohlednicích – 2 díl. Miroslav Maloušek Projevy národního vědomí a pohlednice a Litografické pohlednice firmy Schwidernoch. Zajímavý je i rozsáhlý článek Ing. Petra Zaorala Nákup a prodej na zahraničních aukčních serverech – www.eBay.com.

Pokud jste sběrateli známek nebo pohlednic, dlouho neváhejte a časopis si na emailu infofila@infofila.cz objednejte. Pomůžete nám ho rozšířit a vylepšovat. Naší prioritou je čtenářům v co nejbližší době nabídnout obsahově velice zajímavý a cenově dostupný časopis. Pro rok 2006 se počítá s nízkým předplatným, které Vás určitě překvapí.

Český sběratel 4/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 5. 8. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223