Český sběratel 3/2006

Časopis pro každého sběratele Český sběratel je zde tento rok už v třetím čísle a se spoustou nových zajímavých článků. Periodikum se zaměřuje především na filatelii a filokartii.

Číslo začíná rozhovory, a to s názvy Rozhovor s Jaromírem Petříkem nejen o známkových zemích a Rozhovor Jaromíra Petříka se sběratelem indických kolků Ing. Jiřím Černým. Slovenská pošta zveřejnila Odborný a sprievodný program BZD. Jindřich Jirásek – Další novinky z příprav veletrhu Sběratel. Adolf Kuchyňka – Výročí 100 let simplonského tunelu a tématický výzkum filatelistického materiálu. Jaroslav Tomandl – Zajímavá ruská celistvost. Róbert Chlebo druhou část seriálu Motiv včiel a včelárstva na poštových známkách. Alois Buchta – 160 let pošty v Křelovicích u Pelhřimova VI. Česká pošta – Novinky ČR, Slovenská pošta – Novinky SR. Redakce informuje o nových vydavatelských počinech – I. Vápenka: Skautské přítisky na celinách a ještě něco navíc… (1918-2005), Luxusní albové listy POMfila a další.

V čísle je skoro 4 stránková rubrika Filumenie od M. Dohnala. Rubrika Filokartie přinesla příspěvky. Staronová novinka: pohlednice s natištěnou známkou od RNDr. Tomáše Homoly. Plán akcí KSK na 2. pololetí roku 2006, Venuše v proměnách doby od J. Vávry.

Český sběratel 3/2006


Autor: Zdeněk Jindra | 12. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223