Český sběratel 2/2006

Časopis pro každého nadšeného sběratele Český sběratel je zde tento rok v druhém čísle a i tentokrát se spoustou nových článků. Periodika má opět pestrou barevnou obálku.

V úvodu čísla je kromě tradičního úvodníku Rozhovor s tajomníkom výstavnej poroty Popradfila 2006 Františkom Sopkom a Skončila premiérová výstava Popradfila 2006od Rastislava Ovšonky. Ján Mička zveřejnil Trnava v sieti poštových spojov. Vilém Beran články Mimozemská pošta, Austerlitz nebo Austerlizt?, Grand Prix de l´Exposition WIPA a Rakouská poštovní známka roku 2006.

Zdeněk Jindra se rozepsal v příspěvcích Filatelistická pocta zlaté Kateřině Neumannové, PRAGA 2008 – reakce na zprávu SČF Lumíra Brendla ve F3/2006 a několik drobných příspěvků včetně pravidelné rubriky Novinky ČR a SR. Viliam Kučera se ohlíží Za Štefanom Plškom. Slavomil Strnad informuje v článku 100 let železniční trati Stará Paka – Lomnice nad Popelkou. V první části je nový seriál Motív včiel a včelárstva na poštových známkách, který pro čtenáře připravil Robert Chlebo. Pokračuje i seriál Aloise Buchty 160 let pošty v Křelovicích u Pelhřimova a to v již páté části.

Nově je v čísle čtyřstránková rubrika FILUMENIE plná zajímavých novinek a aktualit ze světa zápalkových nálepek. Z rubriky Filokartie obsahově vybírám: Obrazové variace Vinci Dlouhého – F. Gregor a M. Maloušek, P. Zaoral – Muzeum pražského vodárenství, J. Vávra – Vimperské náměstí po požáru 1904.

Český sběratel 2/2006


Autor: Zdeněk Jindra | 15. 4. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223