Česko-slovenská filatelistická výstava Žďár nad Sázavou

Datum vydání: 30. 4. 2016


Datum vydání: 27. dubna 2016
Název emise: Česko-slovenská filatelistická výstava Žďár nad Sázavou
Nominální hodnota: 13 Kč
Katalogové číslo: 882
Výtvarný návrh: Pavel Sivko
Tiskové listy: á 50 ks známek
Rozměr obrázu známky: 23 x 40
Druh tisku: plnobarevný ofset 


Námět známky:

symbolické vyobrazení jedné strany filatelistického zásobníku, ve kterém jsou zasunuty různé známky (plus jedna z nejstarších R-nálepek Žďáru nad Sázavou), které mají souvislost s místem konání výstavy.

Výstava se koná při příležitosti 180. výročí otevření listovní sběrny, pozdějšího poštovního úřadu ve Žďáru nad Sázavou 1. 8. 1836 a 130 let od zavedení R-nálepky v českých zemích 1. 10. 1886. Klub filatelistů 06–10 z pověření Svazu českých filatelistů je organizátorem 2. česko-slovenské filatelistické výstavy, která se uskuteční ve dnech 2. – 5. června 2016 v sále Domu kultury ve Žďáru nad Sázavou. Žďárští filatelisté navazují na dřívější výstavy klubové, propagační a oblastní, i té dosud největší – Národní výstavy poštovních známek ŽĎÁR 2004, v jejímž rámci se konala soutěžní výstava PREMIÉRA.

Známka je vydána v úpravě tiskového listu i známkového sešitku s 8 známkami a 2 x 2 různými kupóny.
(zdroj www.cpost.cz)

FDC – obálka prvního dne vydání:

Se známkou se vydává obálka prvního dne vydání včetně příležitostného poštovního razítka.
(zdroj www.cpost.cz)
Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu. Česko-slovenská filatelistická výstava Žďár nad Sázavou

Autor: Zdeněk Jindra
ZdenekJindra@infofila.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz