Bulletin australské poštovní správy

Datum vydání: 24. 5. 2003


Nevím, jak je zasílán Známkový bulletin (stamp bulletin) Australské poštovní správy do jejich tuzemska, ale do zámoří je to radost pohledět. Totiž, přebal zasílaného bulletinu je vlastně oficielní obálka s natištěnou poštovní známkou ve smyslu "poštovné placeno". Navíc při zasílání každého vydání (již několik let) se mění ilustrace na přebalu, čímž vzniká krásná celina.

Vydání č. 269 (březen-květen 2003) zdůrazňuje vyobrazením na přebalu novou 4-známkou emisi pro Australské antarktické území (AAT) - "AAT polární lodě", den vydání 15. 4. 2003. Známky o hodnotách 50c+50c v soutisku, dále pak $1 a $1,45 znázorňují dánské polární lodě Kista Dan, Magga Dan, Thala Dan a Nella Dan, které má na leasing australská vláda pro antarktickou službu.Bulletin pak podrobně informuje též o ostatních nových vydáních jako je serie "Australské tenisové Legendy", "Květiny", "Australské umění – reprodukce obrazů", dále nové celiny s náměty domorodého umění a letecké celiny s náměty motýlů, též 6 známkových sešítků pro sváteční příležitosti.

V každém bulletinu je též komerční část, včetně tiskopisů pro objednání si nových poštovních cenin u Australian PhilatelicBureau (Australská filatelistická kancelář)

Je to dobrá pomůcka pro filatelisty i dobrý způsob propagace i inzerce produkce Australské poštovní správy.

Autor: Jaroslav Tomandl
tomandl@centrum.cz

Vytištěno ze serveru https://www.infofila.cz