Brno 2005: Informace o výstavě

Město Brno, dějiště Evropské výstavy poštovních známek BRNO 2005, leží v centru Jihomoravského kraje. Od hlavního města České republiky Prahy je vzdáleno asi 200 kilometrů jihovýchodním směrem. Brno s Prahou spojují dvě železniční rychlíkové tratě a dálnice. Od hlavního města Rakouska Vídně, ho dělí necelých 150 kilometrů. Obě města mají spolu dobré železniční i automobilové spojení. Hlavní město Slovenska Bratislavu spojuje s Brnem dálnice a železnice se vzdáleností přes 100 kilometrů.

Výstava se bude konat na Brněnském výstavišti v moderním pavilónu "D", ve kterém budou umístěny všechny expozice. Pro výstavu jsou rezervovány i pavilóny Brno a Morava, kde se počítá s výstavní poštou a s dalšími aktivitami. Tradiční součást výstavy, výstavní burza, bude umístěna v pavilónu "A3" a všechna jednání, doprovodné akce i přednášky budou probíhat v Kongresovém centru. (To je známo filatelistické veřejnosti z výstavy BRNO 2000). Zde bude mimo jiné sídlit organizační výbor, jury, komisaři a další organizační složky výstavy.

Areál výstaviště se nachází na západ od centra Brna, v předměstí zvaném Pisárky. Spojení s centrem zabezpečují tramvaje, autobusy i trolejbusy s jízdní dobou do 15 minut.

Oficiální kontakt na výstavu:

Evropská výstava poštovních známek BRNO 2005
Organizační výbor
P.O.Box. 3
601 03 Brno 1
Česká republika

e-mail filatelistický odbor: okacz@mosilana.cz
e-mail propagační odbor: jpuncochar@fides.cz
e-mail zahraniční odbor: vladimirsvehla@volny.cz

webové stránky: http://home.tiscali.cz/brno2005/

Dotazy k výstavě Vám zodpovíme již nyní na výše uvedené adrese. Přivítáme zprávy jednotlivých zahraničních poštovních správ o jakékoliv případné účasti na naší výstavě.

Výstava se bude konat od úterý 10. května 2005 do neděle 15. května 2005, slavnostní zahájení bude odpoledne v pondělí 9. května 2005.

Informace pro zájemce o prodejní stánky

Na výstavě Brno 2005 je možnost pronajmout si prodejní stánky v prostorách výstavy. Konkrétní informace o podmínkách pronájmu je možno získat na e–mailové adrese sedlakova@kcbrno.cz

Autor: Jaroslav Punčochář | 19. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223