Brno 2005: Brněnští filatelisté zvou na Evropskou výstavu poštovních známek Brno 2005

Po úspěšné mezinárodní výstavě BRNO 2000 připravují brněnští filatelisté první evropskou výstavu poštovních známek, která se bude konat v samostatné České republice. Evropská výstava poštovních známek BRNO 2005 bude přehlídkou filatelistických exponátů tuzemských, evropských ale i dalších.

Vážení budoucí vystavovatelé a návštěvníci. Jménem organizačního výboru výstavy Vás srdečně zvu k účasti na naší připravované výstavě. V současné době plně pracuje organizační výbor výstavy. Již jsou zabezpečeny výstavní prostory. Více jak třicet filatelistických svazů FEPA jmenovalo své národní komisaře. Jednáme i s vlastníky velkých světových sbírek o vystavení ukázek z nich. Jako tradičně při těchto akcích plánujeme přítomnost filatelistických obchodníků a stánků poštovních správ. Po celou dobu výstavy bude probíhat filatelistická burza, plánovaná je také výstavní aukce známek a dalších materiálů.

Hlavním obsahem tohoto bulletinu jsou Výstavní propozice Evropské výstavy poštovních známek BRNO 2005 (IREX). Zájemce o vystavení žádám, aby se s publikovaným výstavními propozicemi podrobně seznámili. V tomto bulletinu najdete také seznam komisařů ze zemí FEPA, kteří se přihlásili do současnosti (srpen 2003), a na které se můžete v případě zájmu o vystavení svého exponátu obrátit. S komisaři všech zemí, kteří jsou uvedeni v tomto bulletinu bude organizační výbor v neustálém kontaktu. U nich lze získat přihlášku na výstavu. Přihlášku lze případně stáhnout i z webových stránek výstavy.

Také Vám v tomto bulletinu chci přiblížit další historii města Brna i jeho pamětihodnosti, které si budete moci v případě návštěvy výstavy přímo ve městě prohlédnout.

Je mou milou povinností reagovat na ohlasy na první bulletin výstavy BRNO 2005, který jen upozornil širokou evropskou základnu filatelistů na její konání a představil město Brno a brněnské výstaviště, místo jejího konání. Čtenáře tohoto bulletinu, kteří neznají naše město, překvapil grafický symbol na obálce bulletinu. Tato grafika, kterou jsme používali již na Celostátní výstavě poštovních známek BRNO 2000, znázorňuje "filatelistické" pojetí jednoho symbolu města Brna – krokodýla. Jak a proč se toto exotické zvíře stalo jedním ze symbolů našeho města, o tom si můžete přečíst v samostatném příspěvku v tomto bulletinu.

Je mi velkou ctí, že Vás filatelisty z celé Evropy a dalších zemí mohu pozvat doprostřed Evropy – do města Brna, k účasti na Evropské výstavě poštovních známek BRNO 2005. Věřím, že návštěvníkům nabídneme nejlepší exponáty současných evropských sběratelů. Stejně tak si budou moci návštěvníci prohlédnout i exponáty moderních výstavních tříd.

Vážení vystavovatelé, věřím, že právě Váš exponát získá na výstavě očekávané hodnocení a návštěva výstavy splní Vaše očekávání a obohatí Vaše filatelistické poznatky.

RNDr. Zdeněk Okáč
Místopředseda OV a vedoucí filatelistického odboru

Autor: Zdeněk Okáč | 5. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223