Bratislavské sběratelské dny 2014

Ve dnech 6. a 7.června proběhla na bratislavském výstavišti Incheba největší sběratelské akce na Slovensku – Bratislavské sběratelské dny. Podle závěrečné tiskové zprávy navštívilo tento 11. ročník již tradičního veletrhu rekordních 4876 návštěvníků, přičemž mohli navštívit stánky 190 vystavovatelů z 20 zemí světa.

Bratislavské sběratelské dny 2014

Veletrh jsem navšívil v sobotu, nemohu tedy hodnotit první den, nicméně bych se chtěl se čtenáři podělit o své dojmy. Hned na začátku musím vyzdvihnout výbornou dostupnost pro návštěvníky, kteří se rozhodou na bratislavké výstaviště přijet autem, velmi příjemné je i parkování v areálu Incheby přímo před výstavním pavilonem a to zcela zdarma(!) po zakoupení vstupenky u vjezdu. Jen škoda, že vstupné musí oproti pražskému ekvivalentu platit i ženy. Jak jsem si všiml, nejen moje drahá polovička byla pouze v pozici doprovodu a na rozdíl odemne si akci moc neužívala a na poslední cca 2 hodiny přeběhla do sousedního nákupního centra. Nicméně vstupné 2€ není nijak vysoká částka.

Na veletrhu byla zastoupena řada obchodníků z různých oborů. Mezi stěžejní patřily samozřejmě filatelie, filokartie, numizmatika a notafilie, dále pak prodejci minerálů, telefoních karet, odznaků i starožitností. Pro nás filatelisty bylo jistě zajímavé i zastoupení firmy Feldman, nebo poštovních správ Slovenska a Německa. Přítomen byl samozřejmě i Svaz slovenských filatelistů.

Osobně pro mne byla zklamáním kvalita (někdy jsem až žasl nad materiálem, který se ještě prodejci odvážili nabídnout) i rozmanitost materiálu, ale může jít i o důsledek jeho rozprodání již první den. Samozřejmě, kdo hledal, ten mohl to své najít. Mezi prodejci bylo možné najít také několik tváří známých z obdobných akcí pořádaných v ČR.

Bratislavské sběratelské dny 2014

Překvapil mě i na dnešní dobu poměrně vysoký počet dětí, které se pohybovali mezi stánky a vstřícný přístup prodejců k nim. Sám jsem byl svědkem, když jeden obchodník obaroval dva malé chlapce výběrem známek (samozřejmě v ceně max. několik euro) poté, co zaznamenal jejich zájem o své vystavené zboží. Tomu říkám příkladný přístup! Zpestřením bylo i vystoupení slovenské lidové kapely, snad v souvislosti s představením slovenské známky EUROPA 2014 – národné hudební nástroje.

Bratislavské sběratelské dny 2014

Návštěvu veletrhu jsme spojili s víkendovou prohlídkou Bratislavi, která se mění prakticky před očima a Bratislavské sběratelské dny nabízejí skvělou možnost, jak se s tímto městem na Dunaji lépe seznámit.


Autor: Jan Regula | 13. 6. 2014

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář