Nabídka našeho eshopu

Signoscope T3 od firmy SAFE

Signoscope na průsvitky známek T3 od firmy SAFE.

  • Cena: 4550 Kč

Bobík - Čtyřlístek - vydání pohlednice s natištěnou známkou

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 16. 6. 2010 pohlednici s natištěnou známkou „Čtyřlístek — Bobík“. Bobík je další z postaviček kultovního časopisu Čtyřlístek, který vychází více jak čtyřicet let. Bobík je silák a sportovec, který se ničeho nebojí, velmi rád jí, především vše, co uvaří jeho dobrá kamarádka Fifinka. Když se děje nějaká nepravost je Bobík vždy připraven pomoci.

Bobík - Čtyřlístek - vydání pohlednice s natištěnou známkou

Bobík - Čtyřlístek - vydání pohlednice s natištěnou známkou

Na přední straně pohlednice je obrázek Třeskoprsk – vesnice ve které Čtyřlístek bydlí. Po pravé straně jsou všichni kamarádi ze Čtyřlístku, kteří pouští netradičního draka — Myšpulína. V levé části pohlednice je reprodukce připravované písmenové známky „A“s Bobíkem. V zadní části pohlednice je v pravé části natištěna písmenová známka s Fifinkou, která již byla vydána v samolepicím sešitku a vedle ní logo České pošty. V levé části pohlednice je vyobrazena celá parta kamarádů a jejich podpisy. V dolním levém rohu, je copyright autora Čtyřlístku Jaroslava Němečka a také objednací adresa. Známka s písmenem „A“ odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní — standard do 50 g dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění — v současné době ve výši 10 Kč.

Autorem výtvarné úpravy celé pohlednice s natištěnou známkou je ilustrátor Jaroslav Němeček. Pohlednici s natištěnou známkou vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. vícebarevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek.

Aktuální prodejní cena pohlednice s natištěnou známkou je 12 Kč a s jedním razítkem 13 Kč. Pohlednici s natištěnou známkou je možno používat v poštovním provozu od 16. 6. 2010 až do odvolání.


Autor: Česká pošta | 16. 6. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Albové listy A4 Československo (1945-1992), nezasklené, zvýhodněný komplet (742), 10x desky, 10x archivní box,

Československo 1945-92, zvýhodněný komplet-plná verze (742 listů) + 10 ks desek se zlatotiskem a archivními boxy (zaplatíte pouze 9 ks desek a archivních boxů a 1 desky a 1 arch.box získáváte zdarma)

  • Cena: 12143 Kč
Zásobník na známky Leuchtturm - PREMIUM S64 SET - A4 - 64 stran - černé listy

Zásobník na známky Leuchtturm - PREMIUM S64 SET - A4 - 64 stran - černé listy

  • Cena: 1688 Kč