Bobík - Čtyřlístek - vydání pohlednice s natištěnou známkou

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 16. 6. 2010 pohlednici s natištěnou známkou „Čtyřlístek — Bobík“. Bobík je další z postaviček kultovního časopisu Čtyřlístek, který vychází více jak čtyřicet let. Bobík je silák a sportovec, který se ničeho nebojí, velmi rád jí, především vše, co uvaří jeho dobrá kamarádka Fifinka. Když se děje nějaká nepravost je Bobík vždy připraven pomoci.

Bobík - Čtyřlístek - vydání pohlednice s natištěnou známkou

Bobík - Čtyřlístek - vydání pohlednice s natištěnou známkou

Na přední straně pohlednice je obrázek Třeskoprsk – vesnice ve které Čtyřlístek bydlí. Po pravé straně jsou všichni kamarádi ze Čtyřlístku, kteří pouští netradičního draka — Myšpulína. V levé části pohlednice je reprodukce připravované písmenové známky „A“s Bobíkem. V zadní části pohlednice je v pravé části natištěna písmenová známka s Fifinkou, která již byla vydána v samolepicím sešitku a vedle ní logo České pošty. V levé části pohlednice je vyobrazena celá parta kamarádů a jejich podpisy. V dolním levém rohu, je copyright autora Čtyřlístku Jaroslava Němečka a také objednací adresa. Známka s písmenem „A“ odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní — standard do 50 g dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění — v současné době ve výši 10 Kč.

Autorem výtvarné úpravy celé pohlednice s natištěnou známkou je ilustrátor Jaroslav Němeček. Pohlednici s natištěnou známkou vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. vícebarevným ofsetem. Pod logem České pošty je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek.

Aktuální prodejní cena pohlednice s natištěnou známkou je 12 Kč a s jedním razítkem 13 Kč. Pohlednici s natištěnou známkou je možno používat v poštovním provozu od 16. 6. 2010 až do odvolání.

Autor: Česká pošta | 16. 6. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223