Nabídka našeho eshopu

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

  • Cena: 519 Kč

Aukro vědomě neblokuje uživatele, který porušuje autorská práva

Aukro.cz zaznamenává rekordní návštěvnost a vynikající výsledky v prodejnosti, ale férovost a solidnost jsou u nich slova neznámá. Mohl jsem se o tom přesvědčit sám jako vydavatel multimediálních katalogů World Philately.

Byl jsem upozorněn jedním uživatelem Aukra.cz, že se na jejich aukčním systému objevují falešná DVD z našeho vydavatelství. Uživatel nám napsal přesně toto: „přišlo mi vypálené DVD bez obalu, které jsem okamžitě reklamoval a vrátil.“ Dokonce nám bylo sděleno i to, že to náhlasil Aukru jako prodej nelegálního software. To samé jsme udělali i my a odpověď byla více než překvapující. Cituji email pracovníka Aukro.cz.

Dobrý den,

chápu Vaši nepříjemnou situaci. Blokace uživatele však bohužel v současné době není možná. Prodejce v současné době již katalog nevystavuje. V případě že by došlo k opětovnému vystavení aukce, bude daná aukce ukončena. Pokud by i poté došlo k vystavení aukce, vystavuje se prodejce riziku blokace uživatelského účtu.

V případě že se rozhodnete celou věc oznámit na Policii, poskytne Aukro Policii maximální možnou součinnost, v případě že nás o to Police oficiálně požádá.

S přátelským pozdravem

Marek Laciga
Aukro tým http://www.aukro.cz


Vezme čert, že odpověď byla opožděná a trvalo dlouho než něco nebo spíše nic nepodnikli. Uživatel dokonce již obdržel dva negativní komentáře a jeden neutrální, které se týkají přímo podvodné aukce. Konkrétně tyto:

V této aukci jsem koupil nelegální kopii software renomované české firmy. Požaduji vrácení peněz + 40 kč za vícenáklady spojené s vrácením vypáleného DVD. Pirátství nepodporuji!!!

Musím souhlasit s uživatelem etien..... V této aukci jsem koupil nelegální kopii software renomované české firmy. Požaduji vrácení peněz + 40 kč za vícenáklady spojené s vrácením vypáleného DVD. Pirátství nepodporuji!!!


Jak se k problému postavilo Aukro? Nejdříve si vše ověřovali, nebo alespoň tvrdili, že si ověřují zda se jedná o podvod. Poté poslali výše uvedené vyjádření. Nechtěli jsme čekat až vzniklá škoda bude pokračovat a tak jsme si jednoduchou metodou zjistili, kdo je prodejcem nelegálních kopií našich DVD katalogů. Uživatel MisaSimkov z Chrudimy byla základní informace. Podívali jsme se komu z Chrudimy jsme prodali jeden kus našeho DVD katalogu. Zjistili jsme jméno Leoš Martínek. Dokonce jsme našli i jeho telefonní číslo a vynadali mu. Sliboval, že vše stáhne a škodu uhradí. Ano aukce stáhl, ale škodu doposud neuhradil a pravděpodobně ani neuhradí.

item693119836_dvd_katalog_postovnich_znamek.html
item690000307_dvd_katalog_postovnich_znamek.html

Aukro vědomě neblokuje uživatele, který porušuje autorská práva

Aukro vědomě neblokuje uživatele, který porušuje autorská práva

Aukro vědomě neblokuje uživatele, který porušuje autorská práva

Co z této aféry plyne? Aukro není schopné se postavit za dodržování autorských práv a legálnost aukcí. To, že se u nich prodávají padělky poštovních známek a dělají podvody ve velkém na to si už uživatelé chtě/nechtě zvykli, ale že nebudou rozumně reagovat na nahlášené evidentní podvody nad tím už rozum zůstává stát. Přitom v tomto případě chrání uživatele, který jim na provizích z prodeje platí pár desítek korun. MisaSimkov má dle jejich slov další dvě šance, takže se škoda může vyšplhat přes sto tisíc. Co dodat v závěru? Přál bych majitelům Aukra, aby něco vydali/vytvořili a někdo jim to sprostě ukradl a obohatil se na tom, aby konečně pochopili vážnost situace. Zároveň bych chtěl poděkovat (zatím pouze 3 uživatelům Aukra.cz z 47), kteří se proti prodejci nelegálního software ohradili a dalším filatelistům vzkázat, že podobné praktiky levného nákupu našeho DVD ohrožují jeho další pravidelné vydávání včetně internetového magazínu infofila.cz.


Autor: Zdeněk Jindra | 4. 8. 2009

Komentáře

Nelegálny softvér

podpora

reakce Aukro.cz

RE: reakce Aukro.cz

negativ

Katalog

Přidat komentářZobrazit komentáře


Nabídka našeho eshopu

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

Lupa nejen na čtení zvětšovací 8x, 20x - S7132

  • Cena: 611 Kč
Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

Zásobník na poštovní známky - 60 stran - bílé listy - SAFE retro potisk - č. 100

  • Cena: 935 Kč