Nabídka našeho eshopu

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

  • Cena: 519 Kč

Antverpia 2010 – malé ohlédnutí

Vraťme se ještě krátce k mezinárodní výstavě Antverpia 2010. Sešlo se tu množství velice kvalitních exponátů, zejména v teritoriální třídě a ve třídě poštovní historie. Avšak ani ostatní oblasti filatelie nezůstaly pozadu.

Stále znovu se potvrzuje, že pokud někdo chce pomýšlet na vyšší hodnocení, musí mít kvalitní filatelistický materiál a tento materiál musí umět správně a pokud možno originálně zpracovat.

Zdálo by se, že v tematické filatelii jsou již všechny možnosti vyčerpány, že libreta exponátů se již musí nutně opakovat. Ale stále znovu jsme překvapováni originálními nápady, které jsou do určité míry umožněny i množstvím vydávaných známek a novými a aktuálními náměty, které se na nich objevují.

A tak jsme na výstavě mohli ve třídě mládeže vidět i exponát na zcela moderní téma „Harry Potter“. Exponát „Magický svět Harryho Pottera“ od Matildy Larssonové byl nakonec vyhodnocen jako nejlepší tematický exponát ve třídě mládeže a získal 89 bodů a VPZ medaili. Na první pohled by se zdálo, že k tomuto tématu neexistuje dostatek materiálu. Ale vystavovatelka nás přesvědčila, že při promyšleném zpracování to jde a navíc se jí podařilo do exponátu zařadit i množství velice kvalitního materiálu, především z Velké Británie, včetně např. Mulreadyho obálek. Výsledem byl velice zajímavý a pěkný exponát a již zmíněné vysoké ocenění.

Mezi dospělými byly v námětové třídě mezi nejlepšími oceněny exponáty „Naše děti“ Albrechta Zimmermanna, „Světový skauting“ Hallvarda Sletteba a „Můj život je bicykl“ Vojtěcha Jankoviče (všichni 95 bodů a VZ medaile).

A jak dopadli naši vystavovatelé?
Ve třídě mládeže jsme měli dvojí zastoupení. Sára Soukupová dostala za svůj exponát Hudební velikáni Evropy 65 bodů a PS medaili, Pavel Soukup získal za svůj exponát Letectví 76 bodů a VS medaili. Ve třídě aerofilatelie byl exponát Beřicha Helma Letecká pošta Sovětské okupační zóny v Německu oceněn na PZ medaili (81 bodů), v námětové třídě dostal František Wirkner za exponát Šachové olympiády II diplom (55 bodů). Ve třídě literatury byla oceněna publikace Miloše Hauptmana Ocelotisk z plochých desek 1953 – 1960 stříbrnou medailí.

Zdeněk Töpfer
člen jury Antverpia 2010


Autor: Zdeněk Töpfer | 8. 9. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


Nabídka našeho eshopu

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

Zásobník na známky STAMPS - A4 - 32 stran - 361 242

  • Cena: 519 Kč
Perfotronic od firmy SAFE

Přístroj pro přesné měření zoubkování na poštovních známkách

Dodání do 12 pracovních dnů

  • Cena: 7150 Kč