Americká filatelistická společnost – American Philatelic Society

Díky internetu je naše redakce zapojena do informačního okruhu filatelistického dění po celém světě. Informace máme na dosah ruky pouhým kliknutím. Jelikož internet velice v redakci využíváme k vyhledávání informací máme pro Vás jeden ze článků, který je z tohoto zdroje a je o Americké filatelistické společnosti – především o tom jak u nich pracují s mládeži.

Na jejich internetových stránkách http://www.stamps.org jsme se dozvěděli několik informací, které vám předkládáme jako zajímavost. Dále jsme využili i stránky o americké mládeži http://www.jpastamps.org/

Jak se dozvíte více o vašem koníčku? To je otázka na kterou mladým zájemcům odpovídají asi takto. Organizace ve společnosti, vydávané publikace a jejich sběratelé vám pomůžou v rozrůstání vašeho koníčku. Vaše knihovna by měla mít základní knihy o filatelii a známkové katalogy. Jestli vaše místní knihovna nemá žádné knihy o filatelii, můžete si je vypůjčit z obrovské sbírky americké filatelistické výzkumné knihovny skrz interní knihovní půjčku nebo jako stávající člen Americké Filatelistické společnosti. AP a APRL jsou největším známkovým klubem a knihovnou ve Spojených státech. Společnost nabízí mnoho služeb sběratelům, včetně 100 stránkového časopisu Americký filatelista (American Philatelist ) a pojištění pro sbírky známek a jejich prodej. Oddělení kde členové mohou koupit a prodat známky poštou nebo přes internet.

Kluby, známkové výstavy a jiné služby ve společnosti. Je možné odebírat si známky co potřebujete poštou. Americká filatelistická společnost, „americký známkový klub“, je nejstarší a největší známkovou organizací ve Spojených státech a slouží stovkám tisícům sběratelů již od roku 1886.

JPA je organizace pro mladé filatelisty do 18 let. JPA organizuje mladé filatelisty z každé části Spojených států. Každý člen obdrží vždy informační časopis The Philatelic Observer, který vychází každých čtrnáct dnů. Jako člen si můžete podat i inzerát a napsat článek pro tento informační časopis. JPA pořádá aukce kde členové mohou koupit nebo prodat své známky. Pořádají spousty zajímavých soutěží a kluby pomáhají vyhledávat další mladý sběratelé pro dopisování po celém světě.

AP – Americká společnost a její JPA organizace pro mladé filatelisty mají s vedením mládeže své zkušenosti a některé z nich jsou velmi zajímavé. Především ty jakým způsobem nadchnout mládež pro sbírání poštovních známek. Na to se podíváme snad někdy příště.

Autor: Zdeněk Jindra | 13. 3. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223