ALFONS MUCHA - 150 let - provozní poštovní dopisnice

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky vydá dne 26. května 2010 provozní dopisnici Alfons Mucha 150 let, s natištěnou písmenovou známkou A s detailem z obrazu Alfonse Muchy: Salon des Cent: 20th Exhibition.

ALFONS MUCHA - 150 let - provozní poštovní dopisnice

Alfons Mucha byl světoznámým malířem, grafikem a tvůrcem plakátů v secesním stylu. Věnoval se také návrhům vinět, menu v restauracích, obalů na čokolády a mnohým dalším. Jeho vrcholným dílem je soubor velkoformátových pláten Slovanská epopej, na kterých pracoval 17 let.

Provozní dopisnice s písmenovou známkou A s motivem obrazu Alfonse Muchy doplňuje řadu poštovních celin s náměty obrazů Alfonse Muchy, které letos Česká pošta vydává. Známka s písmenem A odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní - standard do 50 g dle Ceníku základních poštovních služeb v aktuálním znění - v současné době ve výši 10 Kč.

Autorem výtvarné úpravy celé dopisnice je grafik Zdeněk Ziegler. Dopisnici vytiskla Poštovní tiskárna cenin Praha, a.s. barevným ofsetem. Na levé straně dopisnice vedle místa pro PSČ odesílatele je umístěn hologram, který slouží jako ochranný prvek. V prvním řádku adresní části příjemce je vytištěn mikropísmem letopočet 2010.

Aktuální prodejní cena provozní poštovní dopisnice bez razítka je 11 Kč a s jedním denním razítkem 12 Kč.

Dopisnici je možno používat v poštovním provozu od 26. 5. 2010 až do odvolání.

Zdroj: Česká pošta, s.p. - PostFila

Autor: Česká pošta | 23. 5. 2010

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223