50 let Banjo Bandu Ivana Mládka

Datum vydání: 9. září 2020
Název emise: 50 let Banjo Bandu Ivana Mládka
Nominální hodnota: 152 Kč
Katalogové číslo: VZS33
Výtvarný návrh: Jan Kavan
Tiskové listy: á 8 ks výplatních známek ve formě celoplošných samolepek s oddělením formou průseku. Na přední straně ZS je použit motiv autorova díla Banjo Band u fotografa, zadní strana obsahuje autoportrét Ivana Mládka doplněný textem s podpisem autora, čárový kód, logo České pošty, s.p. a hologram, který slouží jako ochranný prvek.
Rozměr obrázu známky: 50 x 29 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

50 let Banjo Bandu Ivana Mládka

Námět známky:

dílo Jožin z bažin žere Pražáka od autora Ivana Mládka.

K připomenutí 50. výročí od založení Banjo Bandu Ivana Mládka vydává Česká pošta sešitek s výplatní známkou s výtvarným dílem Ivana Mládka. Po překvapivém úspěchu, horkou jehlou ušitého Banjo Bandu, na Folk a Country festivalu v Lucerně, přicházely po roce 1970 první zakázky od gramofonových, rozhlasových a televizních společností. Na přání koncertních agentur, které samy daly skupině název, začíná Ivan Mládek skládat, textovat a posléze i zpívat – pokud možno veselé písně. Do všeho se sám pouštěl ze zoufalství po marném hledání vhodného skladatele, textaře a zpěváka. A tak chudák zanícený instrumentalista, s ambicí stát se nejlepším banjistou na světě, a o něco méně zanícený malíř se stal pouhým výrobcem písní, zpěvákem a bavičem.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 15. 9. 2020

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223