5. výročí našeho on-line magazínu Infofila.cz

Naše Infofila slaví své páté narozeniny. Tento internetový časopis o filatelii Vám již přes pět let, každý den, přináší zajímavé příspěvky ze světa filatelie.

Do začátku výročí by stálo za to uvést trochu statistik. Od 14. 10. 2002 do 14. 10. 2007 (tedy do dnešního dne) bylo vydáno přibližně 2 600 článků, z toho 70% původních a 30% převzatých. Články byly celkem zobrazeny 1 700 000 krát. Nejčtenějšími články jsou Čo je čo vo filatelii II. - techniky tlače (7500 x zobrazen), Císařovna Marie Terezie (6700 x zobrazen) a Vánoční blahopřání (6500 x zobrazen).

Co se týče samotné návštěvnosti, ta je měřena pomocí toplist.cz od 27. 10. 2003, což sice není hned od začátku Infofily, ale je zde uvedeno, že nás již navštívilo skoro přes půl miliónu unikátních návštěvníků-lidí (neplést s počtem zobrazených stránek, to jde do desítky miliónů). Průměr za den je kolem 500 návštěvníků. Ohledně statistik musím říci, že za pět let práce jednoznačně spokojenost. Infofila je oblíbená nejen mezi filatelisty.

Kupodivu se dodnes setkávám i s názorem, že Infofila je málo navštěvovaná, ale přikládám to spíše k tomu, že pokud si někdo brzo ráno zobrazí nový článek, zjistí že počet přečtení je v desítkách. Pokud si ale ten samý článek zobrazíte po několika měsících, zjistíte že počet přečtení je již v tisících. Jedno je dnes jisté. Jsem šťastný, že mohu říci – Infofila je rozhodně nejnavštěvovanější internetový časopis o filatelii v ČR a jednou z obsahově nejrozsáhlejších. Teď už dost statistik a k věci – přímo k výročí.

Nedalo nám to, a proto jsme se rozhodli, první vcelku kulaté výročí něčím oslavit a Infofilu zpestřit. Bylo spuštěno několik soutěží. Na Infofile byla spuštěna i anketa s otázkou Chcete více soutěží na Infofile? Jednoznačně chcete, ale účast a aktivita není zrovna vysoká. Již tři soutěže běží. Možná o nich nevíte a tak se podívejte sem http://www.infofila.cz/new/soutez.php. Soutěž o tričko s logem Infofila.cz nebyla zatím využita a nikdo se nezúčastnil. Je to smutné, ale dáváme tomu čas. Přitom jde jen o malou anketu, kde stačí odpovědět na pár otázek. Soutěž pro děti běží a několik příspěvků již máme, ale též to není to pravé. Zato nákup zdarma na eshop.infofila.cz funguje a této možnosti využíváte. Další soutěže rádi připravíme, pokud o ně bude zájem. Lidé si pořád stěžují na nedostatek času, ale to kdybychom dělali i my, tak žádná Infofila neexistuje a tak prosím každého, najděte si chvilku a buďte aktivní. To je mé jediné přání do dalších ročníků naší Infofily. Vždyť filatelie a celkově svět poštovních známek je tak nádherný, tak proč si nenajít pár minut času na náš koníček.

5. výročí našeho on-line magazínu Infofila.cz


Autor: Zdeněk Jindra | 14. 10. 2007

Komentáře

Gratulácia

Děkujeme

Gratulácia

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223