20 let České pošty, s.p. - známkový sešitek

Datum vydání: 4. září 2013
Název emise: 20 let České pošty, s.p. - známkový sešitek
Nominální hodnota: 200 Kč
Katalogové číslo: VZS15
Výtvarný návrh Návrh obrazové části: Ivana Havránková; grafická úprava typografie písma Vlastní známky: Petr Foltera; grafická úprava sešitku: Ivana Havránková
Tiskové listy:á 8 známek v sešitku
Rozměr obrázu známky: 244 x 79 mm
Druh tisku: plnobarevný ofset

20 let České pošty, s.p. - známkový sešitek

20 let České pošty, s.p. - známkový sešitek

Námět známky:

vnitřní strana obsahuje pole pro 8 ks Vlastních známek a vnější strana 2 informační pole dle předlohy zákazníka (přední a zadní) a pole České pošty, s.p. pro standardní označení ZS. V předním informačním poli zákazníka na vnější straně sešitku u úvodního vydání Vlastní známky České pošty, s.p. je text „20 let České pošty“ a logo České pošty, na zadní straně informačního pole je uveden informační text o historii České pošty a čárový kód. U zákaznických objednávek budou celá pole (přední a zadní) na vnější straně sešitku k dispozici zákazníkovi.
V poli pro standardní označení sešitku na jeho vnější straně je u úvodního vydání Vlastní známky bezpečnostní prvek – hologram s motivem ČP, název ZS „Vlastní známka (vzor): 20 let České pošty, s.p., www.ceskaposta.cz a text „VZ ZS VZOR“. U zákaznických objednávek bude bezpečnostní prvek – hologram s motivem ČP, název ZS (stanoví zákazník, pokud tak neučiní, doplní název Česká pošta), www.ceskaposta.cz a text „VZ ZS VZOR“ bude nahrazen 8 alfanumerickými znaky, z nichž první čtyři alfabetické znaky budou označovat iniciály produktu (VZ = vlastní známka, ZS = známkový sešitek) a další 4 numerické znaky budou tvořeny pořadovým číslem objednávky.
Námětem známek je text „20 let České pošty“, vlnovky symbolizující oražení dopisu a logo České pošty. U úvodního vydání jsou 4 známky na šířku a 4 známky na výšku se stejnými, ale odlišně rozmístěnými prvky v obrazové části známek; u zákaznických objednávek může být max. 8 různých motivů obrazů známek v jednom ZS.
(zdroj www.cpost.cz)

Poznámka redakce:

určitě jste si všimli nového způsobu zveřejňování novinek. Naší snahou je mít co nejrozsáhlejší informace a obrázky všeho dostupného filatelistického materiálu. Dejte nám vědět, jak se Vám nové články o novinkách zamlouvají.

Novinky za nominál:

nově v našem eshopu nabízíme nové poštovní známky ČR za nominál. Tuto konkrétní známku zakoupíte zde na tomto odkazu.

Autor: Zdeněk Jindra | 13. 9. 2013

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2020 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223