160. výročí pošty v obci Křelovice u Pelhřimova

Jubileum naší pošty připadá na 1. září 2005, tj. na den, kdy byla před 160ti lety její činnost zahájena.

1) K výročí pošty budou vydány tři druhy dobových pohlednic s fotografiemi pošty a provozu na ní. Fotografie byly pořízeny vnučkou zakladatele pošty na přelomu 19. století. Na jejich rubu bude stručný textový popis. Pohlednice jsou v tisku a s jejich dokončením je uvažováno kolem 20. července. Celkový náklad je 800 kusů.

2) Na žádost Obecního zastupitelstva naší obce i ředitelství České pošty jsem, jako kronikář, sepsal historii křelovické pošty od doby jejího založení v r. 1845, až do současnosti. Převážná část je věnovaná jejím počátkům, ale i jiným zajímavostem, hlavně z rodiny zakladatele Hartla. Tuto historii vydá obec Křelovice jako publikaci o 16ti stránkách, s několika fotografiemi a bude k dispozici rovněž cca 20. 7.

3) Podle našeho návrhu vyrobí Česká pošta příležitostné razítko (viz Věstník České pošty). Razítkem budou značeny všechny odesílané poštovní zásilky z pošty Křelovice u Pelhřimova ve dnech 15. 8. až 9. 9. 2005. Poté bude razítko uloženo v Poštovním muzeu.

Pohlednice čisté, či známkované a razítkované příležitostým razítkem a publikace s historií pošty je možno si objednávat na adrese: Obecní úřad Křelovice u Pelhřimova, PSČ 394 45 písemně, telefonicky na č.: 565 399238, nebo e-mailem: obec.krelovice@seznam.cz. Jejich ceny zatím nebyly stanoveny.

Kronikář obce Křelovice u Pelhřimova - Alois Buchta


Autor: Redakce | 21. 6. 2005

Komentáře

Bez názvu

Přidat komentářZobrazit komentáře