Zpravodaj 2/2004: Akvarijní ryby na celistvostech

Ve Zpravodaji č. 4/2003 jsme přinesli informaci o nových známkách Akvarijní ryby z emise Chovatelství. Česká pošta (potažmo PTC Praha a.s.) touto sérií nasadila vysokou laťku, neboť zpracování a tisk dělá z těchto známek nádhernou sérii. Poštovnímu rozšíření bude přece jen trochu bránit vyšší výplatné zřejmě do té doby, než se poštovní poplatky opět příslušně upraví.

Kuriózní situací je, že "maxim karty", které byly vydány současně se známkami, jsou levnější, než cena upotřebených známek. Takže pro získání upotřebených známek nebude třeba odlepovat známky z celistvostí, postačí si zakoupit maxim karty.

Zpravodaj 2/2004: Akvarijní ryby na celistvostech


První celistvost – viz obrázek - byla doporučeně odeslána 10. 9. 2003 z Prahy do Kladna. Výplatné odpovídá poštovní sazbě za doporučený dopis do 20 gr.

Vzhledem k velkému formátu některých známek z aršíku, je někdy těžké umístit známky na dopis. Odesílatelé svádí boj o prostor na obálce s množstvím nálepek, které pošta u doporučených zásilek a zvláště pak do zahraničí, umísťuje na dopis.

Zpravodaj 2/2004: Akvarijní ryby na celistvostech


Tento dopis byl doporučeně odeslán 10. 9. 2003 z Prahy do Kanady. Výplatné odpovídá poštovním poplatkům.

Celistvosti jsou ozdobou specializované sbírky a již dnes je velmi těžké najít pěkné celistvosti z prvních let existence České republiky.

Autor: Jiří Sedlák | 27. 10. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223