Znojemští mladí filatelisté se letos nudit nebudou

Požádali jsme vedoucího znojemského KMF, který pracuje při DDM Znojmo p. Stanislava Duška, aby nám zodpověděl několik otázek. Zde jsou.

Nejprve stručně. Jaký byl z vašeho filatelistického pohledu loňský rok?

Byl výborný. Ve finále olympiády jsme měli zastoupení ve všech 4 kategoriích. A výsledek: 2 první místa a 2 druhá. Z výstav jsme získali 5 medialí: 1 postříbřenou, 2 stříbrné, 1 velkou stříbrnou a 1 pozlacenou. O tyto medaile se zasloužili J. Regula, J. Macoun a J. Dvořák.

A co vy?

Mě se podařilo z Evropské výstavy pošt. Známek BRNO 2005 dovézt medaili stříbrnou.

Co vás čeká v letošním roce?

Tak jednu, velice příjemnou akci, mám již letos za sebou. Hned na začátku ledna jsem byl na pozvání KF ve Žďáru nad Sázavou a akci, kterou pořádali v Jimramově. Byla to oslava 160. výroční narození Jana Karafiáta, který napsal známou knihu pro děti Broučci. A také 130. let od jejího prvního vydání Akce to byla vynikající, včetně počasí – a toho sněhu! K těmto výročím vydala česká pošta příležitostnou dopisnici a v Jimramově se používalo i příležitostné razítko a kašet.

Znojemští mladí filatelisté se letos nudit nebudou

A co výstavy?

Tak těch bude požehnaně. 3.6 – 11.6. to bude národní výstava ml. filatelistů v Jihlavě. Zde budeme vystavovat 4 exponáty. Z toho 2 poprvé dále to bude česko-německá výstava Euregia Egrensis 22.8 – 27.8. v hotelu Thermal v Karlových Varech. Zde bude vystavovat J. Dvořák ve třídě literatury svoje CD FilTest. A já ve volné třídě exp. Fero Horniak – grafik a rytec. K 700. výročí města Drážďan v Německu bude ve dnech 30.9 – 3.10 na tamním letišti fil. výstava SACHSENSCHAU 2006. Zde se pochlubí svým exponátem Sjednocená Evropa J. Regula. Vrcholem pro nás bude mládežnická světová výstava BELGICA 06 v Bruselu. Tak budou vystavovat své exp. J. Regula a J. Macoun.

Tak to teda máte nabytý rok. Přeji vám i vašim mládežníkům hodně dalších úspěchů. Ať se vám daří alespoň tak, jako vloni.

Autor: Stanislav Dušek | 24. 2. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223