Životní příběh Karla Čapka od Z. Jindry

Datum vydání: 14. 1. 2015Staňte se svědky života v Úpici, kde vyrůstal autor knih Bílá nemoc nebo Válka s mloky – Karel Čapek. Kniha Životní příběh Karla Čapka líčí spisovatelův život do roku 1920. Postupně zachycuje spisovatelovo dětství, jeho vztahy s rodiči i sourozenci Josefem a Helenou, komplikace při studiu, počátky spisovatelské tvorby, ale také první milostná zklamání. Kniha nabízí komplexní pohled na dobu, ve které Čapek žil, a objevují se tak v ní zásadní historické okamžiky i osobnosti Československa jako Tomáš Garrigue Masaryk, Josef Čapek, Eduard Bass nebo Jaroslav Hašek.

Autor Zdeněk Jindra vycházel při psaní z řady historických pramenů a napsal detailní, avšak snadno čtivý životopis. Karel Čapek ještě nikdy předtím nebyl zachycen tak zevrubně. Knihu Životní příběh Karla Čapka proto ocení především učitelé a studenti, kteří nenáročnou formou získají fascinující znalosti využitelné pro maturitní otázky z literatury.

Anotace ke knize převzatá z iDnes.cz

Životní příběh Karla Čapka - I. díl (1890-1920) - lze zakoupit na Knihy.idnes.cz. Je k dispozici jako elektronická kniha zde.

Autor: Redakce
infofila@infofila.cz

Vytištěno ze serveru http://www.infofila.cz