Václav Havel - prezident odchází

Dnešním dnem skončil mandát prezidenta Václava Havla. Tímto bych chtěl poznamenat, co pro naši krásnou a svobodnou zemičku tento významný člověk udělal.

V historii jsme měli pouhou trojici význámných prezidentů a všichni se o něco zasloužili. Prezident T.G. Masaryk se zasloužil o stát a osvobodil nás od Rakousko - Uherské monarchie. Prezident E.Beneš od nacistického Německa a Václav Havel od komunistické diktatury.

Když si vzpomenete na tatíčka vlasti T.G. Masaryka, zjistíte že Václav Havel je jediný, kdo se mu trošku podobá a to myšlenkově. Možná to je tím, že hájí heslo pravda vítězí, ale spíše i tím, že je to osobnost stejně velká jako byl právě Masaryk. Věřte, že i Václav Havel se hluboko zapsal do dějin národa a to svobodným písmem. Kdyby se T.G. Masaryk setkal s Václavem Havlem, věřím, že by si velmi myšlenkově rozuměli. Věřte, že odchází osobnost, kterou se jen tak nepodaří nahradit.

Ať už bude prezidentem kdokoliv jiný, Václav Havel je otec českého národa, jakožto T.G.Masaryk byl otcem československého národa. Odchází, ale vzpomínky zůstávají. Děkujeme!Autor: Zdeněk Jindra | 2. 2. 2003

Komentáře

V.Havel

Přidat komentář  | Zobrazit komentáře


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223