Světová výstava známek Praga 2008 bude mimořádnou kulturní událostí

Dne 18. ledna 2007 se v jedenáct hodin uskutečnila v Poštovním muzeu - přízemí Vávrova domu tisková konference organizátorů Světové výstavy poštovních známek Praga 2008. Konferenci řídil ředitel odboru komunikace generálního ředitelství České pošty, s.p. pan Mgr. Ivo Mravinac, který v úvodu představil zástupce jednotlivých pořadatelů. Za GŘ České pošty se zúčastnil Ing. Miroslav Špaček, za agenturu Progres partners advertising pan Jindřich Jirásek, za SČF Ing. Lumír Brendl, za organizační výbor výstavy Praga Ing. Vít Vaníček a za Poštovní muzeum pan Galuška. Dále byli přítomni za GŘ České pošty Ing. Jarmila Mykytynová a PhDr. Vítězslava Francková, za Postfilu Ing. Alena Ryšková, za organizační výbor výstavy Judr. Ing. Franišek Beneš, CSc., kteří byli připraveni zodpovídat otázky zástupců médií z oblasti rozhlasu tisku i televizí.

Světová výstava známek Praga 2008 bude mimořádnou kulturní událostí
Zleva: pánové Galuška Špaček, Jirásek, Mravinac a Brendl

Přítomní se tak mohli dozvědět, že od 12. do 14. září 2008 zaplní na dva tisíce výstavních rámů Průmyslový palác v areálu Výstaviště Praha Holešovice a také Poštovní muzeum v Praze. Na výstavu budou přijaty exponáty splňující potřebnou kvalifikaci a to do čtrnácti kategorií. Již nyní je jasné, že se výstavy Praga 2008 zúčastní nejméně 420 vystavovatelů z 60ti zemí všech kontinentů vyjma Antarktidy. Pořadatelům se již podařilo navázat spolupráci se zástupcem Královské sbírky Jejího Veličenstva královny Alžběty II., která na tuto výstavu zapůjčí další ze svých skvostů. Návštěvníci výstavy se ale mohou těšit také na sbírku dopisů, které byly v roce 1847 přepraveny slavným pony expresem v USA a na mnoho dalších zajímavostí. Ani Poštovní muzeum Praha se nezahanbí. Po delší době bude vystaven osmdesátiblok modrých Merkurů, které mají za sebou bohatou minulost včetně krádeže a svého navrácení zpět do muzea.

V rámci doprovodného programu se mimo jiné návštěvníci výstavy budou moci účastnit významné mezinárodní filatelistické aukce, která se bude konat ve Veletržním paláci v blízkosti Výstaviště.

Pan Špaček představil na této konferenci příležitostné poštovní razítko, kterým bude orážet poštovní zásilky Hlavní pošta v Jindřišské ulici od soboty 20. ledna. K této příležitosti byl vydán pamětní list s nalepenými výplatními známkami s logem výstavy a s otiskem tohoto razítka. Tento list je vidět na následujícím obrázku. Přítomní novináři obdrželi Tiskovou zprávu oraženou tímto razítkem rukou náměstka GŘ Jaroslava Špačka.

Světová výstava známek Praga 2008 bude mimořádnou kulturní událostí

Světová výstava známek Praga 2008 bude mimořádnou kulturní událostí

Světová výstava známek Praga 2008 bude mimořádnou kulturní událostí Nad výstavou převzal záštitu současný primátor hlavního města Pavel Bém.

Jak jsem informoval již dříve, součástí této významné výstavy bude také již jedenáctý ročník Mezinárodního veletrhu Sběratel. Proto považujeme tuto společnou akci za mimořádnou kulturní událost roku 2008.

Za Zpravodaj – časopis sběratelů československých známek,
Josef Fronc, editor.

Autor: Josef Fronc | 24. 1. 2007

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223