Přípravy veletrhu Sběratel v plném proudu

Harmers of London v Praze

K dosavadním přihlášeným vystavovatelům z Velké Británie přibyla další pozoruhodná firma. Na letošním veletrhu Sběratel, který se v Praze koná od 15. do 17.září, se poprvé představí Harmers of London. Firma byla založena už v roce 1918 a je jedním z nejuznávanějších aukčních domů ve světě, který se zabývá všemi aspekty spojenými s filatelistickým materiálem. Z Velké Británie také budou vystavovat Trevor Pateman, Peter McBride, Bill Barrell a David Morrison.

Novinky České pošty

Česká pošta k letošnímu veletrhu vydává úsměvnou dopisnici, která bude v prodeji na stánku České pošty. K veletrhu pošta vydává rovněž příležitostné razítko, dále příležitostné razítko ke Dni Organizace spojených národů, který bude na veletrhu v neděli 17.září, a R-nálepku (viz vyobrazení).

Přípravy veletrhu Sběratel v plném proudu
Přípravy veletrhu Sběratel v plném proudu
Přípravy veletrhu Sběratel v plném proudu
Přípravy veletrhu Sběratel v plném proudu


Zberateľ opět na Sběrateli

Po loňské premiéře se na veletrh Sběratel vrací slovenská filatelistická a numismatická firma Zberateľ. Firma, která má jedenáctiletou tradici, je rovněž vydavatelem Netto katalogů poštovních známek Slovenské republiky a jediného sběratelského tištěného měsíčníku na Slovensku Zberateľ.

Silné zastoupení telefonních karet

Sběratelé telefonních karet se opět mají na letošním veletrhu na co těšit. Z obchodníků telefonními kartami jsou zatím přihlášeni mimo jiných Luboš Slezák, František Bartůněk, Jiří Bouček, Břetislav Folta a Ing.Robert Chaloupka z České republiky, Buphila, George Shalev a Petar Ivanov z Bulharska, Frank Heuer (Frutti69) z Německa, Mánia Magazin a Gábor Nagy z Maďarska, Yevgeniy Nikiforov a Andrey Mikhailov z Ruska, Mikhail Pinchuk z Běloruska, Karol Poláček a Jaroslav Müller ze Slovenska, Bogdan Popa z Rumunska, Miroslav Prusac z Chorvatska, Rober Rozman ze Slovinska, Monique Salmon z Francie, Iordanis Toutountzoglou z Řecka či XU Wei z Číny. Samozřejmě někteří budou mít na veletrhu k dispozici i jiný – především numismatický a filatelistický materiál.

Další vystavovatel z Argentiny

V oboru filatelie se na veletrh přihlásil další vystavovatel z Argentiny – pan Daniel Hugo Mello Teggia z Buenos Aires. Poprvé si veletrh vyzkouší filatelistická firma Hanyfila z Maďarska a na Sběratele se vrací největší filatelistická společnost na Moravě – Filatelie Klim. Nebude samozřejmě chybět i firma Profilex z polského Tuszyna, která pro Českou republiku zastupuje šestnáct známkových zemí počínaje Angolou a konče Vanuatu.

Mincovny Slovenska a Rumunska v Praze

Velkou expozici na veletrhu připravuje Mincovňa Kremnica. Tato slovenská mincovna razí mince a medaile nepřetržitě již sedm století. Na veletrh se po loňské premiéře vrací také Státní mincovna Rumunska. Celkem bude na veletrhu zastoupeno nejméně dvanáct mincoven.

Autor: Jindřich Jirásek | 14. 6. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223