Mladý sběratel 6/2004

Šesté vánoční číslo Mladého sběratele právě vychází a my Vám rádi v této recenzi představíme, jaké je po obsahové stránce.

František Hrbek zveřejnil Dva tucty glos k dějinám filatelie VII. – První známka světa. Jaroslav Punčochář Evropská výstava poštovních známek Brno 2005 a mládež. Ve třetím pokračování je hezký článek od J. Tomandla Námětová filatelie s podtitulem Jak nejlépe začít se sbíráním námětů.

Zdeněk Jindra začal příběhy na pokračování Filatelistické detektivky – první část je s názvem Loupež v poštovním muzeu. Od stejného autora je i 10 tipů, jak si bez velkých finančních nároků vytvořit sbírku poštovních známek. Ve čtvrté části jsou Filatelistické pomůcky od J. Fronce. Zajímavý je rozhovor převzatý ze Znojemských listů Ze Znojma až do Singapuru.

Dále je zveřejněn Rozhovor s vedoucím KMF Plzeň Oldřichem Pelíškem, Rozhovor s mladým vystavovatelem Jendou Regulou oba od Z. Jindry. Stejný autor ještě zveřejnil Americká filatelistická společnost – APS, Krása českých vánočních známek, Zamyšlení nad časopisem Junge Sammler.

Ve třetí části je Tvorba albových listů pomocí počítače od Davida Schillera. Ve čtvrté Budujeme sbírku knih od Dušana Polanského. Roztomilý je rozhovor H. Vávry se třináctiletou sběratelkou pohlednic a v čísle neschází rubrika Filumenie.

Mladý sběratel 6/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 22. 12. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223