Mladý sběratel 4/2004

Čtvrté číslo Mladého sběratele právě vychází a my Vám rádi v této recenzi představíme, jaké je po obsahové stránce. Časopis se zaměřuje na mladé a začínající sběratele známek, pohlednic, mincí, zápalkových nálepek a i na jiná sběratelství.

Úvodem je představení Lubor Kunc, redaktor Mladého sběratele, se představuje a tradiční Úvodní slovo redakce. František Hrbek pokračuje v seriálu Dva tucty glos k dějinám filatelie již v pátém pokračování s podtitulem Spory o prvenství.

David Schiller přináší Výsledky Národní výstavy poštovních známek mladých filatelistů Mladá Příbram 2004 a v podobném duchu navazuje pohledem na výstavu V. Špatný v článku Mladá Příbram 2004. Jaroslav Punčochář přináší informaci Evropská výstava poštovních známek Brno 2005 a mládež. Lubor Kunc zajímavý článek Podceňovaná rakouská emise. Neschází informace Junge Sammler, která popisuje tento hezký časopis pro mladé sběratele v příspěvku od Zdeňka Töpfera. Stejný autor přinesl i články Finále Filatelistické olympiády a Skautská pošta při finále Filatelistické olympiády.

David Schiller zveřejnil první díl článku na pokračování Tvorba albových listů pomocí počítače. V čísle je i soutěž o věcnou cenu. Neschází Rozhovor s mladým vystavovatelem Jiřím Dvořákem a Rozhovor s vedoucím KMF Svitavy Stanislavem Sýkorou. V druhém pokračování je seriál Filatelistické pomůcky od Josefa Fronce. Naopak začal nový seriál od Jaroslava Tomandla Námětová filatelie I. – Co to vlastně námětová filatelie je? Jsou v čísle i pěkné povídkové články od Jindřicha Jiráska Modrý mauritius v Čechách a Příběh téměř detektivní. Na filatelii se ještě vážou články K Evropskému setkání mladých filatelistů a Výstava k 85. výročí založení klubu filatelistů 03-13 Plzeň.

Neschází pravidelná rubrika Navštívenka. V druhém pokračování je příspěvek Budujeme sbírku knih z pera Ing. Dušana Polanského. Pavel Šafařík přinesl představení Časopis Filokartie se představuje. Martin Dohnal v rubrice Filumenie zveřejnil Přířezy pro domácí trh a několik dalších užitečných informací včetně malého hlavolamu ze sirek. V závěrečné části je článek Uspořádání sbírky mincí IV. A na konci čísla je nová rubrika Nové publikace (knihy, časopisy, odborná literatura).

Mladý sběratel 4/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 19. 8. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223