Mladý sběratel 3/2004

Třetí číslo Mladého sběratele právě vychází a my Vám rádi v této recenzi představíme, jaké je po obsahové stránce. Časopis se zaměřuje na mladé a začínající sběratele známek, pohlednic, mincí, zápalkových nálepek a i na jiná sběratelství.

Úvodem je představení Josef Fronc, redaktor Mladého sběratele, se představuje a tradiční Úvodní slovo redakce. František Hrbek pokračuje v seriálu Dva tucty glos k dějinám filatelie již ve čtvrtém pokračování s podtitulem Slavní filatelisté. Zdeněk Töpfer předložil informace Evropský pohár mladých filatelistů, Plánované výstavy FIP a Národní výstava mladých filatelistů "Mladá Příbram". Zajímavou informací je i příspěvek Finále filatelistické olympiády.

Třístránkový zajímavý Rozhovor s vedoucím KMF Fero Hornika Znojmo Stanislavem Duškem stojí rozhodně za přečtení. Dále Zdeněk Töpfer zveřejnil Radegast. Josef Fronc začal nový seriál na pokračování Filatelistovy pomůcky a práce s filatelistickým materiálem. Zdeněk Töpfer předložil Co to je, když se řekne: Filatelistické minimum a pod tím ihned navazuje v článku Filatelistické minimum. Pro ty nejmenší je určena první část seriálu Filatelistické povídky pro nejmenší od Zdeňka Jindry.

V sekci Filokartie je článek Honzy Vávry Začínáme sbírat pohlednice a informace Klub Orbis Pictus se představuje a K první výstavě pohlednic. Neschází ani pravidelné rubriky Navštívenka a Novinky ČR, tentokráte s pouhým vyobrazením nových známek.

Zajímavý je nový seriál na pokračování Budujeme sbírku knih (1) od Dušana Polanského. V sekci Filumenie zveřejnil Martin Dohnal Výroba zápalek v Sušici. V části Mince je již třetí pokračování Uspořádání sbírky mincí z pera Pavla Frouze.

Věřím, že Vás všechny, kdo jste si zpravodaj předplatili, mile překvapí jeho bohatý obsah a těch 24 stránek si naplno užijete. Věřím, že získané informace ve svých sbírkách zhodnotíte. Více se také o časopisu dozvíte na této stránce, zde si ho můžete i objednat.

Mladý sběratel 3/2004


Autor: Zdeněk Jindra | 2. 6. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2018 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223