Mladý sběratel 1/2005

První číslo roku 2005 časopisu Mladý sběratel právě vychází a my Vám rádi v této recenzi představíme, jaké je po obsahové stránce.

František Hrbek pokračuje v seriálu Dva tucty glos k dějinám filatelie VIII. – první celina světa: obálky. Jaroslav Tomandl zveřejnil čtvrté pokračování příspěvku Námětová filatelie s podtitulem Připravuji tematický exponát. Stanislav Dušek informuje v článcích Přátelské setkání finalistů fil. Olympiád KMF 56-83 F. H. Znojmo a Jiří Dvořák – čestný člen KMF 56-83 F. H. Znojmo.

Zajímavý je Rozhovor s mladým vystavovatelem Petrem Třeštíkem a Rozhovor s mladým vystavovatelem Ondrou Michalcem od Zdeňka Jindry. Jaromír Petřík zveřejnil Slavní padělatelé – Francouis Fournier a Jean de Sperati. V druhém pokračování jsou Filatelistické detektivky, které tentokrát přinášejí příběh s názvem Ukradený Mauritius. Filatelistické pomůcky od Josefa Fronce jsou již v pátém pokračování.

Tvorba albových listů pomocí počítače IV. od Davida Schillera je již ukončena poslední čtvrtou zveřejněnou částí. Jaromír Petřík ještě zveřejnil příspěvek plný zajímavostí Romantika a tajemství známkových zemí. Zdeněk Töpfer informuje v příspěvku Plenární schůze KM SČF.

Budujeme sbírku knih (5) od Dušana Polanského si určitě také pročtěte. Pokračuje i rubrika Filumenie od Martina Dohnala. Číslo obsahuje i několik dalších drobných informací.

Mladý sběratel 1/2005


Autor: Zdeněk Jindra | 3. 3. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář

Související články


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223