Merkur-Revue 3/2017

Vážení čtenáři našeho magazínu, rád Vám předkládám anotaci třetího čísla roku 2017 odborného časopisu o filatelii, numismatice a notafilii Merkur – Revue.

Zdeněk Filípek popisuje ve svém stejnojmenném článku Celistvost mimořádného významu. Aktivní a velmi plodný autor Radomil Květon – HOSPODÁRSTVO A VEDA 1920 – Hodnota 400h – tlač známky a poštové použitie známky. Nadějný autor i aspirant na znalce Martin Ondráček zveřejnil vysoce zajímavé čtení – Pražský revoluční přetisk 1918 – malý znak – Koukalovo falsum.

Jan Pelikán jako odborník na klasické RAKOUSKO zveřejnil článek První den vydání 1.6.1850 – jediný známý dopis s modrým uherským razítkem GYÖNGYÖS. Smutnou zprávou je, že odešel Lubor Samuel, jeden ze členů redakčního kolektivu Merkur-Revue. Pokračuje vydávání Monografie Hirsch-Franek z roku 1958 – nepublikovaný rukopis autorov, který připravil R. Květon. Asi jedním z posledních článků Lubora Samuela je FRANCIE A FRANCOUZSKÉ CELINY. Miroslav Štefek dokončuje článek Odstoupení území – Itálie. Jiří Černý zveřejnil vysoce zajímavý článek v našem kraji méně probádané a popsané téma – Známky indických států – Hajderábád – část druhá. P. Valdner – ERITREA LIBERA A ETIÓPSKÁ ERITREA. Kromě filatelie se časopis mírně věnuje i numismatice a notafilii.

Je zajímavé sledovat jak někteří redaktoři Infofily (Petřík, Černý, Valdner a další) obohatili obsah časopisu Merkur-Revue, ale bohužel lze s politováním konstatovat, že Infofila tím přišla o část vlastního a originálního obsahu, který po dlouhou dobu lákal naše čtenáře. Snad tato redaktorská posila alespoň přináší zvýšení zájmu čtenářů Merkur-Revue a tím i zvětšení samotného nákladu časopisu, který je bohužel v dnešní době nízký. Více informací o časopisu a o možnosti předplatného na stránkách merkur-revue.eu. Jen z tohoto krátkého výčtu obsahu je zcela jasné, že předplatit si časopis Merkur-Revue se vyplatí a je pro každého filatelistu základní nutností.

Merkur-Revue 3/2017


Autor: Zdeněk Jindra | 12. 7. 2017

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2018 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223