Komentáře ke článku


Filatelie 11/2006

Listopadové číslo časopisu Filatelie již vyšlo a v této recenzi si můžete přečíst, jaké je po obsahové stránce.
Blýská se snad na lepší časy? 1494
Vložen: 21. 11. 2006 - 11:15:33
 
Odpovědět
Včera jsem četl tento článek na internetových stránkách Profilu a nestačil jsem se divit. Podivný mix (zcela neopodstatněné) sebechvály a očerňování veškeré konkurence jistě nesvědčí ani o zdravém úsudku, ani o proklamované serioznosti.
Z mého pohledu je to labutí píseň firmy, které se rozpadá pozice pod rukama - dostat se z takové startovní pozice na pořádání jedné aukce o tisíci položkách ročně je smutné - vydávat to za důkaz kvality a serioznosti tragikomické. Očerňovat konkurenci za mnohem lepší servis (barevné katalogy atp.) už zavání ztrátou soudnosti - co je špatného na tom, když někdo ze své provize (stejné jakou požaduje Profil), vyrobí a vytiskne prvotřídní katalog, který z této provize uhradí a poskytuje zdarma?
A neustále se opakující chvalozpěvy na vlastní serioznost a pečlivost a div ne dokonalost? Podle mne je logické, že připravuji-li jeden katolog s tisíci položkami ročně, je v něm méně chyb než v katalozích třech o položkách patnácti stech. Ostatně - mám oči a vlastní rozum a bez prohlídky zboží nekupuji. Důležité pro mne je něco jiného - kupovat tam, kde vím, že o serioznosti nemluví ale seriozní jsou. Tam kde bez mrknutí oka a promtně uznají případnou chybu a okamžitě ji napraví. Protože chyba se může stát každému, ale serioznost na českém trhu samozřejmostí není.
Vím, že každý, včetně pana Beneše se tu a tam zmýlí či udělá chybu, každý by se však také měl nejprv podívat na svou práci tak krtickýma očima, jak kritickýma očima chce soudit práci ostatních. A tato část v článku chybí...
Zdeněk Prachař


RE: Blýská se snad na lepší časy? 1495
Vložen: 22. 11. 2006 - 06:49:28
 
Odpovědět
Závidíte skvělé úspěchy nejdokonalejší firmy světa, kde majitelem je nejdokonalejší znalec světa, to je celé.
Jan Novák


RE: Blýská se snad na lepší časy? 1496
Vložen: 22. 11. 2006 - 08:58:14
 
Odpovědět
Pánové z Profilu a Klim vyřizujte si své účty na svých www stránkách a časopisech a Infofilu z toho vynechte. Tahanice o tom kdo je nejlepší a nejdokonalejší jsou dětinské.
Zdeněk Jindra


RE: Blýská se snad na lepší časy? 1497
Vložen: 22. 11. 2006 - 09:57:48
 
Odpovědět
Omlouvám se panu Jindrovi. Nejsem ani z jedné z obou firem, dokonce ani neobchoduji se známkami. Jsem "řadový filatelista", kterého zmíněný článek dost zarazil...


RE: Blýská se snad na lepší časy? 1498
Vložen: 22. 11. 2006 - 09:58:40
 
Odpovědět
ještě podpis: Zdeněk Prachař :-)
Zdeněk Prachař


Bez názvu 1500
Vložen: 23. 11. 2006 - 07:17:14
 
Odpovědět
Já také nejsem z žádné filat.firmy.Jen jsem zareagoval, a koukám je to špatně, že? Ale, když za moji reakci na mě hned někdo vyjede ať si jdu jinam otravovat,tak já Vám slibuji, že si INFOFILU, již nikdy neotevřu. Navěky s pozdravem J.N.
Jan Novák


- 1501
Vložen: 26. 11. 2006 - 17:18:11
 
Odpovědět
zmíněný článek jsem si dovolil přečíst na stránce Profilu, protože časopis již delší dobu neodebírám. Neodebírám jej z toho důvodu, který v sobě nese duch zmíněného článku. Osobně mi je úplně jedno, co kdo dělá, která aukce je lepší, nebo horší, toto hodnocení ponechávám každému na jeho svědomí. Spíše mi vadí arogance, se kterou se pan Beneš a spol. staví k ostatní filatelistické pospolitosti. Děkuji - neprosím si. Tento článek je toho úplným a jasným důkazem. Kdyby firma Profil byla jen a jen obchodní společností, prosím, ale pan Beneš je znalec, nebo se mýlím ?? A zaroveň obchodník,.... a to jde k sobě ? Začínam tomu (ne)rozumět a zaroveň se ptám sám sebe: "Kdo tu má právo mluvit o etice ?? Znalec, nebo nějaký obchodník ??? A kdo je pan Beneš znalec, nebo obchodník ???"

Podle mne znelec NESMÍ být obchodník,... a myslete si co chcete, to je můj nazor. Potom je to konflikt zajmu ať si říká kdo chce co chce.

js
js


RE: - 1502
Vložen: 27. 11. 2006 - 07:37:36
 
Odpovědět
Máte úplnou pravdu. Pan JUDr.Beneš, ať se zeptáte koho chcete je každému velice nesympatický, jeho chování a vystupování. Nikdo ho nemá rád. A on si asi ještě myslí, že za jeho články ho lidé milují.U něj je podle mého nejhorší to, že on má všechny filatelisty za pakáž.Že jsou všichni blbci, on jim musí říct co je pravé a co ne, oni to sami nepoznají atd.
xx


Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223