Evropská výstava Brno 2005 v roce 2004

Přípravy na Evropskou výstavu poštovních známek Brno 2005 jsou v plném proudu. Filatelistický odbor rozeslal Bulletin 2 s formuláři přihlášky na výstavu. Těch bylo expedováno na 1500 ks. Další formuláře musely být dotisknuty. "Probudily" se ještě některé národní svazy a jmenovaly své komisaře. Zatím poslední jmenovaly Španělé a Srbsko a Černá hora. Celkový počet národních komisařů dosáhl čísla 35. Přišlo již také několik přihlášek z ČR i ze zahraničí. Již teď můžeme říci, že se v Brně pravděpodobně objeví jeden z nejhezčích exponátů starého Rakouska ve světovém měřítku. Domácí přihlášky dorazí převážně po Národní výstavě Žďár 2004 (21. – 23. května), která je poslední kvalifikační výstavou pro Brno.

Zatím nelze říci co uvidíme v soutěžních exponátech. Nejsou také uzavřena jednání s pozvanými poštovními muzei a poštovními správami. Už teď ale můžeme prozradit, že předběžný souhlas se zapůjčením některých rarit ze své sbírky vyslovila britská královna Alžběta 2. Další jednání se vedou monackým knížetem Rainierem III. a ve hře jsou ještě další želízka. V případě světových rarit je ovšem souhlas se zápůjčkou vždy podmíněn splněním náročných podmínek. Teprve po jejich splnění dojde k vystavení slíbených filatelistických skvostů.

Výstava má snahu přivést do Brna také filatelistické obchodníky. Kongresové centrum Brno pověřené touto činností oslovilo desítky domácích i zahraničních obchodníků a po uzávěrce přihlášek v létě už bude zřejmé kolik obchodníků přijede.

Brněnskou výstavu zřejmě navštíví především návštěvníci domácí a ze sousedních zemí. Nicméně už byl avizován zájezd cestovní kanceláře z USA a dorazí zřejmě i výpravy z dalších vzdálenějších evropských států.

Brno 2005 bude letos prezentováno doma i v zahraničí na všech významných filatelistických akcích. Mezi evropské filatelisty se tak dostanou tisíce letáků zvoucích k návštěvě výstavy. Na některých z těchto akcí je promítán i sestřih z dosud uskutečněných velkých brněnských výstav. Doufáme, že i touto cestou dostaneme Evropskou výstavu Brno 2005 do povědomí mezinárodní filatelistické veřejnosti a vytvoříme podmínky pro dobrou reprezentaci české filatelie.

Další informace na adrese http://home.tiscali.cz/brno2005/

Pro Infofilu napsal Jaroslav Punčochář – člen OV výstavy

Autor: Jaroslav Punčochář | 1. 4. 2004

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223