EUROPA: Integrace - Hipoterapie a Canisterapie

EUROPA: Integrace - Hipoterapie a Canisterapie

Katalogové číslo: 0473
Datum vydání: 03.05.2006
Nominále: 10.0 Kč
Tiskové listy: 8
Rozměr obrázku známky: 40 x 23 mm
Výtvarný návrh: Renáta Fučíková
Rytina: Pavel Kovářík

Způsob tisku: rotační ocelotisk v barvě černé kombinovaný tříbarevným hlubotiskem v barvě okrové, hnědé a modré

Námět známky: Integrace je společným široce chápaným tématem, které pro letošní rok vyhlásil PostEurop – Asociace veřejných evropských poštovních operátorů. České známky – doplněné logem EUROPA – jsou zaměřeny na speciální terapie, které se snaží vracet zdravotně postižené lidi do normálního života. Hipoterapie je podpůrná rehabilitace za pomoci koně, při které trojrozměrný pohyb koně v kroku stimuluje centrální nervový systém pacienta a zapojení všech jeho svalů. Pacient sedí na koni, který má místo sedla měkkou podložku s madly, aby přenos pohybu ze hřbetu koně na jeho pánev byl co nejméně rušen. Hipoterapie se používá u pacientů s roztroušenou sklerózou, vadným držením těla, dětskou mozkovou obrnou, lehkou mozkovou disfunkcí, logopedickými a dechovými potížemi, Parkinsonovým syndromem, u ortopedických onemocnění atd. Tuto léčbu může provozovat pouze zkušený fyzioterapeut spolu s hipologem.
EUROPA: Integrace - Hipoterapie a Canisterapie

Katalogové číslo: 0474
Datum vydání: 03.05.2006
Nominále: 20.0 Kč
Tiskové listy: 8
Rozměr obrázku známky: 40 x 23 mm
Výtvarný návrh: Renáta Fučíková
Rytina: Pavel Kovářík

Způsob tisku: rotační ocelotisk v barvě černé kombinovaný tříbarevným hlubotiskem v barvě světlezelené, tmavozelené a modré

Námět známky: Integrace je společným široce chápaným tématem, které pro letošní rok vyhlásil PostEurop – Asociace veřejných evropských poštovních operátorů. České známky – doplněné logem EUROPA – jsou zaměřeny na speciální terapie, které se snaží vracet zdravotně postižené lidi do normálního života. Metoda, při které se využívá kontaktu se psem, je canisterapie. Důraz se při ní klade na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-inteligenčních. Působení na fyzické zdraví pacienta je druhotné. Tato léčba se aplikuje jako psychoterapeutická metoda např. při navazování kontaktu s pacienty obtížně komunikujícími, autisty, mentálně postiženými, v logopedické a rehabilitační praxi, u dlouhodobě nemocných, při výskytu apatie apod. Uplatnění mohou najít různá plemena psů.

Autor: Česká pošta | 17. 5. 2006

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223