Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel

UNPA na všech ročnících Sběratele

Poštovní správa OSN dosud nechyběla na žádném ročníku veletrhu Sběratel. I v letošním – pro OSN a celé lidstvo významném – roce bude na veletrhu nabízet zajímavé známky, aršíky a celiny. V neděli18.září bude na Sběrateli vyhlášen Den OSN a na stánku České pošty bude k dispozici příležitostné razítko. Jen o měsíc později – 24.října bude celý svět slavit 60. výročí založení Organizace spojených národů a šedesát let světového míru. Tento den v roce 1945 byla v San Francisku jednapadesáti státy OSN založena.

Filatelie Podskalský se vrací

Pan Petr Podskalský má nenápadný filatelistický obchod na Plzeňské ulici dost daleko od centra Prahy. Uvnitř má však jen samý zajímavý filatelistický materiál. O zákazníky také nemá nouzi. Šest let odolával a odmítal se veletrhu zúčastnit. Až vloni poprvé se zařadil mezi vystavovatele a letos poslal přihlášku už mezi prvními. A navíc na větší stánek! „Veletrh jsem první roky podcenil“ říká Podskalský, „vloni při své první účasti jsem však získal řadu nových klientů a kontaktů. Letos už také vím co si mám na veletrh připravit a tak jsem si objednal i větší plochu.“

Ruské známky opět na veletrhu

Vydavatelské a obchodní centrum Marka, které je pověřeno ministerstvem komunikací a informací vydáváním a obchodováním s poštovními známkami Ruské federace, se po loňské premiéře opět vrací na veletrh Sběratel. Vloni zaznamenaly ruské známky mezi návštěvníky velký úspěch. Letos lze očekávat, že tomu nebude jinak. Stačí se podívat na obrázky aršíků, které Marka bude mimo jiných na Sběrateli nabízet.

Norská mincovna poprvé

Premiéru bude mít na letošním veletrhu Norská mincovna (Mint of Norway). Poprvé si budou moci návštěvníci zakoupit krásné mince a medaile ražené v Kongsbergu. Mincovna byla založena v roce 1686 kdy razila pouze stříbrné mince. První medaili zhotovila v roce 1704 při návštěvě krále Frederika IV. Do července loňského roku nesla mincovna název Royal Norwegian Mint.

Schaubek s větším stánkem

Pražský veletrh považuje Schaubek Verlag ze saské metropole Lipska za vhodnou bránu na trhy střední a východní Evropy. Proto také letos oproti loňsku podstatně rozšiřuje svůj stánek i nabídku na veletrhu Sběratel. Řada sběratelů tuto firmu zná jako výrobce kvalitních alb na známky a filatelistického příslušenství. Schaubek samozřejmě myslí i na numismatiky a další sběratele.

Sběratelé telefonních karet se už těší

Mezi vystavovateli v oboru telefonních karet zaujme letos opět významné místo Frank Heuer z Braunschweigu, který provozuje internetový portál frutti69.de. Na veletrhu však nebude nabízet pouze karty z celého světa, ale také bankovky, vojenské odznaky a víčka od smetan do kávy.

Autor: Jindřich Jirásek | 21. 4. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223