Další zprávy z příprav veletrhu Sběratel - II

Italská pošta na veletrhu

oprvé se letos účastní mezinárodního veletrhu Sběratel, který se v Praze koná 16. – 18. září, pošta Italské republiky. Na svém stánku bude českým a zahraničním filatelistům nabízet velmi zajímavý sběratelský materiál. Budou to například známky ročníků 2004 – 2005, celiny, FDC, filatelistické karty, pohlednice, zásobníky, ročníky známek 2003-2004 a předlohy známek z tenkého zlata.

Česká mincovna s novinkami

Česká mincovna, která se veletrhu účastní pravidelně od roku 2003. V jejím letošním emisním plánu, který zahrnuje přes 30 ražeb, se vyskytují například pamětní medaile k 60. výročí OSN, 60. výročí ukončení 2. světové války, k 650. výročí korunovace Karla IV. římským císařem a také investiční medaile k prvnímu výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Zlatá medaile v nákladu pouhých padesáti kusů má průměr 90 mm a váží přesně jeden kilogram.

Věrní vystavovatelé se vracejí

Drtivá většina vystavovatelů, kteří se veletrhu účastní již řadu let, se na letošní ročník samozřejmě vracejí. Patří mezi ně například pražská firma Alkado, která v České republice zastupuje firmy Safe, Michel, Importa, Peak a Hawid, Filatelie Pytlíček ze Semil, Filatelie Karlin, Artphila Praha, Trevor Pateman a Peter McBride z Velké Británie a řada dalších. A to tentokrát zmiňujeme jen obor filatelie.

Česká numismatická společnost

Česká numismatická společnost, která má 39 poboček po celé České republice, opět převzala záštitu nad oborem numismatiky. Její experti budou na veletrhu Sběratel všem nápomocni radou a konzultacemi. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost využít této bezplatné služby, aby si nechali ohodnotit své sbírkové předměty. Pořadatelé Sběratele připravují společně s ČNS tiskovou konferenci těsně před začátkem veletrhu.

Aix-phila s větší účastí

Již vloni známá filatelistická firma z Cách podstatně rozšířila svou účast na veletrhu Sběratel. A letos bude ještě větší. Aix-phila, která vedle rozsáhlé nabídky filatelistického materiálu, je známa také jako pořadatel velkých filatelistických aukcí, se veletrhu Sběratel zúčastňuje každým rokem od prvého ročníku v roce 1998.

Filatelistický tisk na veletrhu

Na veletrhu má tradičně stánek největší český filatelistický časopis Filatelie. Časopis vychází měsíčně v nákladu šest tisíc výtisků a je samozřejmým a užitečným pomocníkem všem filatelistům v Česku i na Slovensku. Letos bude mít na Sběrateli opět stánek i významný německý časopis Briefmarken Spiegel, který se tradičně účastní i všech významných filatelistických akcí v Německu.

Autor: Jindřich Jirásek | 29. 4. 2005

Komentáře

Nejsou žádné komentáře

Přidat komentář


© 2002 - 2019 Zdeněk Jindra
ISSN 1214-4223